אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פינוי המאהלים בתל אביב נדחה ביום צילום: ענר גרין

פינוי המאהלים בתל אביב נדחה ביום

פעילי המחאה ערערו על החלטת ביהמ"ש לאשר לעירייה לפנות את האוהלים החל מיום רביעי. פגישה נוספת עם נציגי העירייה הסתיימה ללא הסכמות

20.09.2011, 19:26 | מיקי פלד

לאחר שערערו לבית המשפט העליון, הצליחו פעילי המחאה החברתית לדחות את פינויים של המאהלים בתל אביב לפחות ביממה. לפני שעה קלה הסתיימה ללא סיכום פגישה נוספת בין נציגי האוהלים לנציגי עיריית תל אביב, ונראה שהפגישה הבאה תהיה רק בדיון הנוסף שייערך בבית המשפט העליון ביום חמישי.

הערעור הוגש לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב אישר לעירייה לפנות המתחמים החל ממחר.  יואב פקטה, נציג המאהל ברוטשילד הסביר ל"כלכליסט", כי "אנו לא יכולים להגיד לאותם אנשים שאין להם קורת גג חלופית ללכת מכאן. לאיפה הם יילכו?".

הפגישה היום נערכה בין הפעילים לבין סגן ראש עיריית תל אביב, אסף זמיר, וסמנכ"ל התפעול, רובי זלוף. בפגישה ניסו הצדדים להגיע להסכמה על פינוי מוסכם של רוב המתחמים הפזורים בעיר, מלבד אלו של יפו ושכונת התקווה, בתמורה להקמת מאהלי הידברות ייעודיים שיהוו מוקד להמשך המאבק החברתי. עם זאת המחלוקת העיקרית היא בנוגע לפתרון הדיור המיידי הנדרש לאותם עשרות חסרי בתים, שמבחינת הפעילים מהווה תנאי הכרחי לפשרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות