אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - צ'מפיון מוטורס הודיעה: שרים חדשים יוכלו לנסוע רק בסקודה

בלעדי ל"כלכליסט" - צ'מפיון מוטורס הודיעה: שרים חדשים יוכלו לנסוע רק בסקודה

זכות הבחירה שניתנה בעבר לשרים בין רכבי אאודי A6 וסקודה סופרב הסתיימה. בקרוב יפורסם מכרז חדש לרכבי השרד של הממשלה

21.09.2011, 06:55 | תומר הדר ותומר אביטל

צ'מפיון מוטורס, יבואנית אאודי וסקודה, הודיעה לאחרונה לאוצר שלא תוכל להמשיך לספק לשרים מכוניות צמודות מסוג אאודי A6, כך נודע ל"כלכליסט". במקום זאת, יצטרכו השרים "להסתפק" מעתה במכוניות סקודה סופרב הנחשבות ליוקרתיות פחות.

מאז 2009, בעקבות זכיית צ'מפיון במכרז בנושא, יכלו השרים לבחור בין שני הדגמים. חלק ניכר מהם בחרו באאודי A6 למרות עלותם הגבוהה ביחס לסקודה: 419 אלף שקל לעומת 286 אלף שקל.

לאחרונה, עם סיום תקופת המכרז, פנו באוצר לצ'מפיון מוטורס כדי להאריכו בחצי שנה נוספת. היבואנית הסכימה לבקשה, אך הודיעה, כאמור, שלא תוכל להוסיף ולספק לשרים רכבי אאודי נוספים, אלא רק רכבי סקודה. ההודעה לא תחול על שרים שכבר מחזיקים במכונית אאודי A6 צמודה, אלא רק על שרים חדשים שייאלצו להסתפק בסקודה. גם שרים שמכונית השרד שלהם תינזק לא יוכלו לקבל מעתה אאודי A6 חדשה, בניגוד למצב שהיה נהוג עד היום.

מבדיקת "כלכליסט" עולה כי לא מעט שרים נוסעים במכוניות אאודי, בהם שר החינוך גדעון סער, השר לפיתוח אזורי סילבן שלום ושר התמ"ת שלום שמחון.

בחודשים הקרובים יפרסם האוצר מכרז חדש לרכבי השרד של השרים. בצ'מפיון מוטורס סירבו להגיב.

מהאוצר נמסר: "אנו נערכים לפרסום מכרז חדש. שיחות בירור על המכרז הנוכחי התקיימו מול צ'מפיון מוטורס מבלי שסוכמו דברים".

לכתבה באנגלית לחץ כאן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

38 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

35.
רכב קונים מחברים- ארה"ב
אני מציע שממשלת ישראל תקנה רכב אמריקאי. כדי לעזור לכלכלה אמריקאית, אפילו בצורה סמלית. יש להצהיר על כך ברבים, כך שכל האמריקאים ידעו על כך. דוגמא אישית - כל המכשירים הלבנים במטבח שלי הם אמריקאיים, קפה שאני שותה - אמריקאי וכו.. אנו צריכים את ארה"ב חזקה כלכלית ככל האפר.
יוסי , ת"א  |  22.09.11
לכל התגובות