אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שכר הבכירים, גרסת HP: שנת עבודה של מנכ"ל שווה 9.4 מיליון דולר צילום: מיקי אלון

שכר הבכירים, גרסת HP: שנת עבודה של מנכ"ל שווה 9.4 מיליון דולר

חבר המנהלים של ענקית המחשוב מתחבט בפומבי האם להדיח את ליאו אפותקר, אך גם אם הוא ייאלץ לעזוב - הוא יקבל מצנח זהב מרשים במיוחד, בדומה לקרול בארץ מיאהו

22.09.2011, 10:43 | יוסי גורביץ

חבר המנהלים של HP שוקל להדיח את ליאו אפותקר, המנכ"ל החדש של החברה שנמצא פחות משנה בתפקידו – והדיונים על כך מתנהלים כמעט בפומבי. אבל אם HP אכן תפטר אותו אפותקר עדיין "יכניס כמו שודד דרכים", כפי שהגדיר זאת פרשן CNBC הרב גרינברג.

על פי חישוביו של גרינברג, שאותם פירסם אמש (ד') בפוסט בגוגל+, אפותקר צפוי לצאת מהשנה-בקושי שלו ב-HP עם 9.4 מיליון דולר לפחות. גרינברג, שהתבסס בחישוביו על החוזה של אפותקר כפי שפורסם ברשת, מצא שאם הוא יפוטר מ-HP "ללא עילה", כלומר מבלי שביצע עוולה כלשהי, הוא זכאי לקבל משכורת של שנתיים, סכום של 2.4 מיליון דולר (1.2 מיליון דולר לשנה), כמו גם את הבונוס הממוצע שקיבל במהלך תקופת כהונתו.

כמו כן הוא יוכל לממש את 76 אלף המניות של HP שקיבל: ערכן של מניות ענקית המחשוב אמנם ירדו ב-47% תחת הנהגתו של אפותקר, אך ייתכן שדווקא הדיונים הפומביים סביב הדחתו יסייעו לו לצאת עם סכום גבוה מעט יותר. המשקיעים הגיבו בחיוב למהלך המתוכנן, ומחיר המנייה עלה בקרוב ל-7%. 

על אלה יש להוסיף את מענק שינוי המקום של אפותקר, שנועד לשכנע אותו לעבור מאירופה לארה"ב, בסך 4.6 מיליון דולר. תנאי המענק קובעים כי הוא זכאי לשמור עליו אם יועסק יותר מ-60 יום – מה שכבר קרה. מעבר לכך, קיבל אפותקר מענק חתימה של ארבעה מיליון דולר על עצם הצטרפותו ל-HP, אם כי הוא כנראה יצטרך להחזיר חלק ממנו – על פי הערכותיו של גרינברג, 2.4 מיליון דולר – אם הוא יפוטר בתוך 18 חודשים מיום כניסתו לתפקיד.

מצב זה מתרחש אחרי שנה קשה מבחינת HP: היא נכשלה בכניסה לשוק המובייל, ויצאה במהלך שנוי במחלוקת שבמסגרתו תפסיק לעסוק בתחום זה, תיפטר מחטיבת המחשבים האישיים שלה ותעבור להתמקד בפתרונות לשוק העסקי. גם מנכ"לית יאהו קרול בארץ, שפוטרה לאחרונה מתפקידה בשיחת טלפון, יצאה משם עם מצנח זהב של כ-10 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות