אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
BNP פאריבה יקצץ משמעותית במספר עובדי חטיבת ההשקעות צילום: בלומברג

BNP פאריבה יקצץ משמעותית במספר עובדי חטיבת ההשקעות

במקביל מתכוונים בהנהלת הבנק הצרפתי להגיע לסיור במזרח התיכון כדי לגייס 2 מיליארד יורו עבור בנק ההשקעות

22.09.2011, 18:24 | סוכנויות הידיעות

לאור הירידות החדות בשווקים ובעקבות החשיפה הגבוהה של בנק BNP פאריבה למשבר החובות באירופה מתכוונת הנהלת הבנק לבצע קיצוצי כוח אדם משמעותיים. הסיבה היא ירידה של 10% בהיקף הנכסים של הבנק.

מנגד, בבנק ביקשו להדגיש כי הקיצוצים לא יחולו על החטיבה הצרכנית של הבנק.

גיוס הון במזרח התיכון

בכירים בהנהלת ענקי הבנקאות הצרפתי BNP פריבה יגיעו לסייר באזור המזרח התיכון בימים הקרובים בנסיון לגייס הון חדש ולהשיב את הביטחון בבנק הצרפתי – כך מדווחת רשת CNBC. לפי הדיווח, מנכ"ל הבנק, בואדואן פרו, טוען בתוקף כי יש לבנק מספיק רזרבות של הון ושל נזילות, זאת בניגוד לפרסומים הטוענים אחרת מהעת האחרון. עם זאת, פרו מעריך כי אם תנאי השוק לא ישתנו, המצב עלול להחמיר.

באותה העת, מנהלים ב-BNP האיצו ברגולטורים להוציא לפועל מבחן עמידות חירום בניסיון להצביע בדיוק מהן נקודות התורפה של מערכת הבנקאות הצרפתית. להערכת בנקאים במדינה, מצב שבו ייחשפו חולשות אלה עשוי להביא את ממשלת צרפת להתערב ולהזרים למערכת הון.

עם זאת, לפי הדיווח BNP מתרכז בשמירה על אמון המשקיעים הפרטיים בו. התוכנית שבמסגרתה נוסעים כעת המנהלים למזרח התיכון נועדה לפנות למשקיעים מקטאר ומאבו דאבי, אך פרטיה נותרים בשלב הנוכחי על הנייר. אנשים המעורבים בתוכנית מעריכים כי אם היא תצלח,יעלה בידה לגייס לבנק עד כ-2 מיליארד יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות