אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למדו לקח? סכסוך העבודה שהוכרז שלשום ע"י ארגון המורים הוקפא צילום: מיקי אלון

למדו לקח? סכסוך העבודה שהוכרז שלשום ע"י ארגון המורים הוקפא

הסוגיות שבגללן הוכרז הסכסוך נפתרו, ומשרד האוצר הוציא הנחיות ברורות שלפיהן המורים יקבלו במשכורת הקרובה את כל המגיע להם לפי ההסכם הקיבוצי

22.09.2011, 20:30 | ליאור בן דוד

ההורים יכולים בינתיים להישאר רגועים, ולא צפויה שביתה במערכת החינוך בזמן הקרוב. זאת לאחר שסכסוך העבודה שהוכרז אתמול (ד') על ידי ארגון המורים הוקפא.

הסוגיות שבגללן הוכרז הסכסוך נפתרו, ומשרד האוצר הוציא הנחיות ברורות לבעלויות המעסיקות את המורים, שיקבלו במשכורת הקרובה את כל המגיע להם לפי ההסכם הקיבוצי.

ארגון המורים, בהנהגתו של רן ארז, הכריז על סכסוך העבודה במערכת החינוך העל יסודית אתמול, בטענה לפגיעה בזכויות המורים בתיכונים. זאת לאחר שרק בחודש שעבר נחתמה רפורמת עוז לתמורה בטקס חגיגי בנוכחות ראש הממשלה. שר החינוך ושר האוצר התחבקו עם ראש ארגון המורים רן ארז והכריזו שמערכת החינוך בישראל יוצאת לדרך חדשה - מלאת עוז ותמורה.

מקור הסכסוך הוא בטענת ארגון המורים לשורה של הפרות של הסכם עוז לתמורה שנחתם רק באוגוסט האחרון. הפרות אלו מתרכזות במורים המועסקים בבעלויות - שורה של בתי ספר על-יסודיים המנוהלים על-ידי עמותות ולא על-ידי הרשות המקומית. לטענת הארגון, מורים אלו סובלים מפגיעה בשכרם לעומת שאר המורים העל-יסודיים הכוללת: אי קבלת מענק חד פעמי של 2000 שקל, תוספת שכר של 2.25% שהונהגה בכלל המגזר הציבורי, תוספת שכר בסך 2.1% על שחיקה בין השנים 2008-2011, תוספת מעונות לאמהות עובדות, ביגוד למורי חינוך גופני והפרשות לקרנות הפנסיה הצוברות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות