אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסיבוב של שמריך ונויברגר בדש איפקס צילום: בועז אופנהיים

הסיבוב של שמריך ונויברגר בדש איפקס

המנכ"לים של דש איפקס, עידו נויברגר וויקטור שמריך, מימשו אופציה שברשותם ומכרו לבעל השליטה אלי ברקת את יתרת אחזקותיהם בבית ההשקעות ב־18 מיליון שקל ובפרמיה של 50% על מחיר המניות בשוק

25.09.2011, 07:31 | רחלי בינדמן

ויקטור שמריך ועידו נויברגר, המנכ"לים המשותפים של בית ההשקעות דש איפקס, רושמים לעצמם אקזיט מוצלח.

לפני שנתיים בדיוק נחתם הסכם רכישת השליטה בדש איפקס בידי אלי ברקת אשר כלל אופציית מכר לשמריך ונויברגר. במסגרת האופציה קיבלו השניים זכות למכור את יתרת אחזקותיהם בבית ההשקעות (כ־2%) לבעל השליטה ברקת - וזאת לפי מחיר המניה שעל בסיסו רכש ברקת את השליטה בבית ההשקעות.

ואכן, בימים האחרונים מכרו המנכ"לים לברקת את יתרת מניותיהם במחיר של 24.1 שקל למניה ובתמורה כוללת של 18 מיליון שקל. מחיר המכירה שיקף פרמיה של 49% ביחס למחיר של מניית דש איפקס בבורסה. אמנם כאשר ברקת רכש את השליטה בדש איפקס הוא שילם מחיר של 27.55 שקל למניה, אך ככל הנראה המחיר שלפיו נמכרו המניות באופציה הותאם על בסיס מנגנונים הקבועים בהסכם.

מאז חתם ברקת על הסכם הרכישה איבדה מניית דש איפקס 13% מערכה. כשנה לאחר הרכישה (אוקטובר 2010) העפילה המניה למחיר מתואם של 24.6 שקל, אבל גם שיא זה היה נמוך מהמחיר שלפיו רכש ברקת את השליטה.

לנויברגר ושמריך היתה אפשרות לממש את האופציה עד מרץ 2012, אלא שלאחר שראו כי מניית בית ההשקעות מדשדשת וכי אקזיט חלופי (באמצעות מכירת אחזקותיהם בבורסה במחיר גבוה יותר) לא נראה ריאלי, הם העדיפו לממש את האופציה כעת, על בסיס שווי הגבוה משמעותית משווי השוק של דש איפקס.

נויברגר ושמריך כבר מזמן הפכו למיליונרים בזכות מנגנון בונוס שמן שלו הם זכאים המבוסס על רווחי בית ההשקעות. כך, לדוגמה, ב־2010 זכו השניים לשכר בעלות כוללת של 15.6 מיליון שקל ובשנת 2009 עלות שכרם הכוללת עמדה על 15.1 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות