אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שמולי: "אני נותן לדו"ח טרכטנברג ציון בלתי מספיק" צילום: עמית שעל

שמולי: "אני נותן לדו"ח טרכטנברג ציון בלתי מספיק"

יו"ר התאחדות הסטודנטים, אשר עד כה שיתף פעולה עם צוותו של פרופ' טרכטנברג, הצטרף הערב למבקרים על ההמלצות: "תחומים שלמים נעדרו מהדו"ח - ובראשם הפערים החברתיים"

26.09.2011, 20:18 | מיקי פלד
"הציון שאני נותן לדו"ח טרכטנברג הוא בלתי מספיק" - כך אמר הערב (ב') יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי, בתגובה על המלצות ועדת טרכטנברג. שמולי עד כה שיתף פעולה עם הצוות ברשות פרופ' מנואל טרכטנברג, אך הצטרף הערב למבקרים על ההמלצות שפורסמו.

"במזרח התיכון רוצים לדבר דוגרי, אז עמנואל - בוא נדבר דוגרי. יש בדו"ח המלצות שאינן זרות לנו ואינן חדשות, אם זה בתחום החינוך, הדיור, שינוי בתמהיל המסים ועוד - ואילו דברים שעליהם צריך לברך. אבל מאות אלפי הישראלים שיצאו לרחוב עשו זאת כדי לדרוש שינוי אמיתי. כאשר מסתכלים על הדו"ח אני שואל, האם כך נראית הישראל שאני רוצה לראות בעתיד? רק חלקית. יש פער בלתי סביר בין החזון של טרכטנברג לבין ההמלצות של הוועדות שלו. תחומים שלמים נעדרו מהדו"ח - ובראשם הפערים החברתיים". שמולי המשיך והוסיף כי "יותר מדי פעמים הדו"ח מתייחס למה שאפשרי פוליטית ולא לחזון. אפשר להעז ולדבר על מה שצריך, לא רק על מה שאפשרי".

לסיכום, אמר שמולי כי "לאחר הדו"ח, כל שנותר להגיד הוא כי מחר בבוקר המחאה תימשך. אני קורא לשותפיי למאבק בקיץ האחרון, להתסדרות, לארגונים החברתיים ולשחקנים נוספים - הגיע הזמן להביא לחזון אלטרנטיבי ולהמלצות מרחיקות לכת. המטרה שלנו, ללא ספק, היא להביא לשיפור הרווחה בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
תגובה לכתבה
צריכים להפיל את הממשלה ואת רוב נבחרייה לשלוח לעיסוק אחר את משכורתם לקצץ ב60% רוב המוסדות קורסים למשל מערכת המשפט ולא עושים דבר בזמן מחאת הצדק החברתי קם נבחר אחד שהשמיע את קולו !!! למיטב ידיעתי אף לא אחד יש לכם כח ונצלו זאת לכם ולמען הציבור שעסוק במלחמת קיום והנבחרים מנצלים את שתיקתם הפילו את הממשלה והקימו מפלגה ובמקום למחות ברחובות עשו זאת מהממשלה והכנסת מורחים אותכם !!! היתעוררו
אלי אגבבה , מרכז  |  07.10.11
10.
שפרופסור זליכה יראהמ נהיגות וידבר לציבור!
ישנם פתרונות פשוטים שמעבירים מיידית מליארדים לידי הציבור. הבעייה? הם פוגעים בריכוזיות במשק. בהפרטת קרקעות מדינה לטייקונים. בחברות האשראי. בבנקים הרווחים מדי מקצפת חודשית. ולשליטים האמיתיים שלנו יש אינטרס למסמס תא המחאה עם כל מיני פלסתרים.. אוקטובר הגדול ישראל גועשת.
איפה זליכה?  |  01.10.11
7.
עוד אחד שבעבר עבד בשביל ביבי - וממשיך לעבוד בשבילו גם היום
שום מילה על הורדת יוקר המחייה וטיפול בחוסר תחרות של עולם שלישי (מקום 83 בעולם...) שום מילה על המיסוי העקיף השערורייתי. ולמה בכלל צריך להתעסק (שוב) בתקציב הביטחון? למה לא להתחיל מקיצוץ במסחטות מזומנים כמו "שר בלי תיק"? למה לא לדבר על החזרת הפיקוח על מוצרי החלב? (שדוח מבקר המדינה טוען שיש שם אי סדרים חמורים, ושמי שאישר אותו יושב בכלא?)
טרכטרבלוף  |  26.09.11
לכל התגובות