אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוריה אישרה את התקציב הגדול בתולדותיה - 26.5 מיליארד דולר צילום: בלומברג

סוריה אישרה את התקציב הגדול בתולדותיה - 26.5 מיליארד דולר

מגזר התיירות, שהכניס בשנה שעברה 8 מיליארד דולר, התמוטט לחלוטין וכך גם יצוא הנפט. ההערכות הן שהמשק הסורי יתכווץ השנה ב-2% לפחות

27.09.2011, 23:27 | דורון פסקין

ממשלת סוריה אישרה אמש את התקציב הגדול ביותר בתולדותיה לשנת 2012. לפי הדיווחים, שווי התקציב מגיע ל-26.5 מיליארד דולר, עלייה של 58% בהשוואה לתקציב 2011. התקציב הזה מגיע על רקע המהומות הקשות במדינה.

19.5 מיליארד דולר יופנו להוצאות השוטפות ו-7.5 מיליארד דולר יופנו להשקעה. שווי הסובסידיות על מוצרים בסיסיים ומורצי אנרגיה יסתכם בכ-7.7 מיליארד דולר.

ראש הממשלה הסורי עאדל ספאר הצהיר במהלך ישיבת הממשלה כי סוריה יכולה "להתגבר על הקונספירציה נגדה". עם זאת, ראש הממשלה קרא לצריכה מושכלת נוכח הנסיבות.

כשישה חודשים אחרי פרוץ המהומות והמשק הסורי נראה על סף קריסה. מגזר התיירות שהכניס בשנה שעברה 8 מיליארד דולר התמוטט לחלוטין וכך גם יצוא הנפט. ההערכות הן שהמשק הסורי יתכווץ השנה ב-2% לפחות.

בשבוע שעבר הודיעה הממשלה על איסור יבוא למעט זרעים וחומרי גלם חיוניים וזאת כדי לבלום את הירידה בעתודות המט"ח.

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מה?? רגע רגע רגע...
התקציב הגדול ביותר בתולדות סוריה הוא 26.5 מיליארד דולר, וגם לזה הם הגיעו אחרי שהגדילו אותו בכמעט 60%. וזה כשעוד יש להם (אמנם לא הרבה, אבל עדיין) נפט. רק לשם השוואה קטנה, תקציב ישראל בשנה די רגילה הוא בערך 80 מיליארד דולר... איפה אלה שאמרו לנו "להיזהר" מסוריה כי היא חזקה...?
איתן , אשקלון  |  03.10.11