אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב עושה "סייל": תמכור אי ליד ניו יורק כדי לצמצם הגירעון צילום: בלומברג

ארה"ב עושה "סייל": תמכור אי ליד ניו יורק כדי לצמצם הגירעון

המעצמה הגדולה בעולם, המצויה במשבר כספי מתמשך, תמכור גם מבני בתי משפט, נתיבי המראה, כבישים, בניינים, קרקעות ואפילו תדרי רדיו

30.09.2011, 14:46 | סוכנויות הידיעות

ממשלת ארה"ב המעוניינת בגיוס כסף מזומן במהירות האפשרית וצמצום הגירעון התקציבי שוקלת מהלך הדומה במהותו לגראג' סייל – מהלך של מכירה גורף שנוקטים פרטים כאשר זקוקים לכסף ומהר, כך כותב העיתון "ניו יורק טיימס". על פי העיתון בעוד שהיוזמות של נשיא ברק אובמה להגדיל את ההכנסות ממסים ולצמצם את ההוצאות לא זוכות לתמיכה רחבה, נמצא מהלך שכבר נהנה מתמיכה של שני בתי הנבחרים. מדובר במהלך של מכירת אי, מבני בתי משפט, כמה מנתיבי המראה, כבישים, בניינים, קרקעות ואפילו תדרי רדיו.

ברשימת גראג' סייל ניתן למצוא את פלאם איסלנד שבניו יורק, אזור בלונג איילנד שהממשלה כבר העמידה למכירה תוך הדגשה כי מדובר ברצועת חוף יפהפייה. מהלך זה נהנה מתמיכה של הגורמים השמרניים בהם פול ריין, יו"ר ועדת התקציב שמזמן קורא לצמצם את האחזקות הממשלתיות. "מדובר בצעד שיכול לזכות לתמיכה של שתי המפלגות", אומר סנאטור מטעם קליפורניה ג'ף דנהם הנמנע עם הזרם הקונסרבטיבי ביותר במפלגה הרפובליקנים וכמעט לעולם אינו מסכים עם מהלכים של הנשיא אובמה.

מכירת נכסים שהממשלה לא עושה בהם שימוש לא יצליחו לפתור את בעיית הגירעון אבל יכניסו כסף לקופה האמריקאית. יחד עם זאת אנליסטים מזכירים כי ישנם עוד חסמים ביורוקרטים בדרך גם אם הדבר יאושר בקונגרס. סנטור רפובליקני ג'ון קיל מטעם אריזונה מעריך כי במהלך עשור ארה"ב יכולה לקבל 22 מיליארד דולר ממכירת נכסים. 80% מהסכום הזה יכול להגיע ממכירת תדרי רדיו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
יוסי, לקנות שטח אי לא הופך אותו לחלק מהמדינה
רק מוכרים שטח נדלנ״י, עוד רגע תטען שבגלל שהבית שלך רשום בטאבו אז הוא חלק ממדינת יוסילנד, שלא חתומה על הסכמי הסגרה ומיסים עם ישראל... יש כמה איים שנמכרו לקבוצות אנשים ויש בהם שלטון עצמאי, אבל זה תלוי בהסכמים דיפלומטיים מסובכים מאוד. זה לא ״שילמתי קניתי״.
01.10.11
7.
קנית איים
כתבתי בעבר שישראל צריכה לקנות איים מיוון. עדיין לא מאוחר. צריך לקנות מיוון ולהגדיל כך את שטחה של מדינת ישראל ולהתקרב לאירופה. כעת יש גם הזדמנות לקנות אי בארה"ב ולהתקרב לארה"ב. בכך אנו נשיג מטרות רבות והעקריות הם: א. לעזור לידידה יחידה שנשארה לנו בעולם, בתקופה קשה זו ב. להגדיל את שטחה של מדינת ישראל ג. להתקרב לשווקים הענקיים של ארה"ב אני רציני ביותר, ומקווה שמשהוא בממשלה שלנו יקרא את מה שכתבתי כאן
יוסי , תל-אביב  |  30.09.11
לכל התגובות