אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כרום ממשיך להתחזק - ונחסם בידי האנטי-וירוס של מיקרוסופט

כרום ממשיך להתחזק - ונחסם בידי האנטי-וירוס של מיקרוסופט

הדפדפן מבית גוגל עשוי לעקוף את פיירפוקס עוד השנה, מה שלא מרשים את האנטי-וירוס שהגדיר את כרום כ"מסוכן" ובחלק מהמקרים אף גרם למחיקתו. מיקרוסופט: "טעות שתוקנה כעבור שעות"

02.10.2011, 15:13 | עומר כביר

הדפדפן גוגל כרום רשם מאז תחילת השנה זינוק של 50% במספר המשתמשים - כך עולה מנתוני חברת המדידה StatCounter. במקביל רשם פיירפוקס של מוזילה ירידה של 13%, ואינטרנט אקספלורר של מיקרוסופט איבד 9% ממשתמשיו.

לפי האתר ComputerWorld, אם המגמה תימשך גוגל יעקוף את פיירפוקס עד דצמבר לכל המאוחר, ויהפוך לדפדפן השני בעולם מבחינת פופולריות. נכון לשבוע שעבר 23.6% מהגולשים עשו שימוש בכרום, לעומת 26.8% שגלשו ברשת עם פיירפוקס ו-41.7% שבחרו באינטרנט אקספלורר של מיקרוסופט.

חברת המדידה האמריקאית Net Applications, מצדה, מציגה נתונים אופטימיים פחות לגבי הדפדפן מבית גוגל. לפי המידע שברשותה, הפערים בין שלושת הדפדפנים גדולים יותר: 54.3% לאקספלורר, 22.5% לפיירפוקס ו-16.2% בלבד לכרום.

אופן המדידה של Net Applications נחשב למדויק יותר , ונתוניה הם אלו שמצוטטים לרוב על ידי החברות השונות. עם זאת, גם הנתונים שלה מצביעים על מגמה של התחזקות כרום לעומת היחלשות של פיירפוקס ואקספלורר. אם תימשך מגמה זו, כרום יעקוף את פיירפוקס עד אמצע 2012.

כרום ממשיך להתחזק על חשבון פיירפוקס ואקספלורר, צילום: בלומברג כרום ממשיך להתחזק על חשבון פיירפוקס ואקספלורר | צילום: בלומברג כרום ממשיך להתחזק על חשבון פיירפוקס ואקספלורר, צילום: בלומברג

אופס, זה רק כרום

בינתיים, נאלצת גוגל להתמודד מול יצרנית האקספלורר בחזית לא צפויה: תוכנת האנטי-וירוס של מיקרוסופט, Microsoft Security Essentials, זיהתה בטעות את כרום כתוכנה מסוכנת העלולה להביא לחשיפת פרטי משממש, מהלך שהביא לחסימת הגישה לדפדפן, ובמקרים מסוימים אף למחיקתו ממחשבי המשתמשים המופתעים.

בימים האחרונים קיבל מספר לא ידוע של משתמשים המריצים את תוכנת האנטי-וירוס אזהרה ולפיה התגלתה במחשב נוזקה בשם Zbot. התוכנה התריעה כי מדובר בנוזקה מסוכנת ביותר, העלולה להביא לגניבת פרטי משתמש וסיסמאות, לאפשר ניטור של פעולות המשתמש, לשנות הגדרות במחשב הנגוע ואף להביא לניטרול פעילות תוכנות אבטחה.

האזהרה החמורה ודאי עוררה את חששם של משתמשים רבים, שמיהרו לחסום את פעילות הנוזקה או למחוק אותה לחלוטין מהמחשב. ואולם, בפועל מדובר היה בזיהוי שגוי של כרום, ואותם משתמשים מצאו עצמם לפתע ללא הדפדפן האהוב עליהם.

מי שנפגעו מהמקרה מיהרו לשפוך את זעמם ברשת. "עכשיו אין לי כרום", כתב אחד מהם, "האם באמת הייתה בעיה, או שזו הדרך של מיקרוסופט לדפוק את גוגל? אם אני אתקין מחדש את כרום, האם עדיין יהיו שם הסימניות ושאר ההגדרות שלי? לא בטוח מה לעשות בקשר לזה".

התגובות הזועמות הגיעו במהרה לאוזניה של מיקרוסופט, שמיהרה לפרסם הודעת התנצלות: "ב-30 בספטמבר זיהוי שגוי של הנוזקה Zbot הוביל בטעות לחסימה, ובכמה מקרים למחיקה של דפדפן כרום. בתוך כמה שעות מיקרוסופט שיחררה עדכון לתיקון הבעיה... אנו מתנצלים על חוסר הנוחות שאולי נגרמה ללקוחותינו".

הן במיקרוסופט והן בגוגל ממליצים למשתמשים שנפגעו לעדכן את הגדרות האנטי-וירוס, ולהתקין מחדש את כרום. הדפדפן של גוגל כולל יכולות סינכרון אוטומטיות של רשימות מועדפים והגדרות, ומשתמשים אשר הפעילו אותן קודם לתקרית יוכלו לשחזר את ההגדרות האישיות שלהם ללא קושי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות