אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": מגעים עם צבי מור להסדר טיעון בפרשת דור כימיקלים צילום: עמית שעל

בלעדי ל"כלכליסט": מגעים עם צבי מור להסדר טיעון בפרשת דור כימיקלים

היו"ר לשעבר של חברת הכימיקלים מואשם ביחד עם מי ששימשו כמנכ"ל וסמנכ"ל הכספים של החברה בעבירות על חוק ניירות ערך

03.10.2011, 09:21 | איתי הר אור

פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) מנהלת עם צבי מור, מיכאל ינובסקי ויוסי דיין, המואשמים בעבירות על חוק ניירות ערך, מגעים לקראת הסדר בעניינם. כך נודע ל"כלכליסט". בשנים 2000–2005 כיהן מור כיו"ר הדירקטוריון של חברת דור כימיקלים, מיכאל ינובסקי שימש כמנכ"ל החברה, ויוסי דיין היה סמנכ"ל הכספים ומזכיר החברה.

כתב האישום הוגש בסוף 2009 והוא כולל ארבעה אישומים: דיווח מטעה ביחס לקיום מנגנוני הביקורת התשקיפיים על מחיר חומר הגלם פורמלין; אי־דיווח על מכירה במחירי הפסד לחברת בעלי השליטה; אי־דיווח על מתן אשראי מועדף לחברת בעלי השליטה בניגוד להתחייבות התשקיפית; ואי־דיווח על הסדר מיטיב עם חברת בעלי השליטה בקשר לחוב כספי שחבה לחברה הציבורית.

לפי האישום המרכזי הנוגע לפרשת הפורמלין, התקיים קשר עסקי ארוך בין חברת דור כימיקלים הציבורית לחברת כרמל כימיקלים הפרטית הנמצאת בבעלות מלאה של בעלי השליטה בחברת דור. לפי כתב האישום, התקיימו עסקאות חריגות למכירת פורמלין על ידי דור לכרמל, שלא אושרו כדין ולא דווחו לציבור על פי חוק. עוד עולה מכתב האישום כי הנאשמים, שהיו חתומים על דו"חותיה הכספיים של דור, ידעו על אי־קיום ההתחייבות התשקיפית של דור לכנס את ועדת הביקורת שלה מדי שישה חודשים כדי לוודא שמחיר מכירת הפורמלין לכרמל עומד בתנאי השוק. למרות זאת, לא דיווחו אלה על אי־קיומה של ההתחייבות.

לפי שעה מדובר במגעים כלליים, ולא ברור אם מדובר בהסדר טיעון או בהסדר שיכלול אי־הרשעה וקנס כספי תחתיה. השופטת דניאלה שריזלי מבית משפט השלום בתל אביב דחתה את הדיון ל־13 בנובמבר.

מעוה"ד נבות תל צור וטל שפירא, המייצגים את מור, לא נמסרה תגובה.

עורכי דינו של ינובסקי, גיורא ואורן אדרת, אמרו בתגובה: "אין בשלב זה כל דבר קונקרטי, אלא מגעים כלליים בלבד". מסנגוריתו של דיין, רותי ליטבק, לא התקבלה תגובה. את המדינה מייצגת עו"ד שירי גפני מפרקליטות מיסוי וכלכלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות