אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאהל רוטשילד מפונה בכוח: "עוד נחזור לכאן" צילום: צביקה טישלר

מאהל רוטשילד מפונה בכוח: "עוד נחזור לכאן"

בעוד חברי הממשלה מתכננים להצביע על עיקרי המלצות צוות טרכטנברג, החלו פקחי עיריית ת"א בשלב הסופי של פינוי המאהל שהצית את במחאה. מוקדם יותר התפנו בעצמם רבים מתושבי המאהל, ונפרדו מהמקום בדמעות

03.10.2011, 13:34 | יואב מלכה, ynet

בעוד חברי הממשלה דנים בירושלים בעיקרי המלצות צוות טרכטנברג, החלו היום (ב') פקחי עיריית תל אביב בשלב הסופי של פינוי המאהל בשרות רוטשילד, שסחף אחריו את תנועת מחאת האוהלים ברחבי המדינה. עוד קודם לכן, החלו רבים מתושבי המאהל האחרונים בפינוי עצמאי, תוך שהם מביעים התרגשות רבה.

בכפוף להחלטת בית המשפט, שדחה באופן סופי את עתירת אנשי המאהל לעיכוב הפינוי, החלו הפקחים באיסוף הציוד והאוהלים לקול צעקות המפגינים. שוטרים גיבו כל העת את פעולות הפקחים וניסו לשמור על סדר באזור השדרה, אך לאור ההצהרות המוקדמות בדבר פינוי לא-אלים, ניסו כולם בעיקר ליצור מראית עין של פינוי מכובד.

חלק מאנשי המאהל, שקיבלו את הבשורה מבית המשפט באופן קשה, החליטו לפנות עצמם בטרם יגיעו שוטרים לפנותם. הם חולקו לצוותים, שהיו אחראים על פינוי חלקים מוגדרים של המאהל. "קיבלנו בשורה לא כל כך נעימה, בשורה קשה, אך נתפנה כרגע מהמאהל, לא נהיה כאן תקופה מסוימת, גם נעזור לעובדי העירייה לנקות את השטח, אבל עוד נחזור לכאן".

פינוי המאהל ברוטשילד הוא הצעד העירוני האחרון בהוצאת אוהלי המחאה מהרחובות, באופן זמני לפחות. מוקדם יותר היום, פונו במהירות יחסית המאהלים בגינת לוינסקי ובשדרות נורדאו ובן-גוריון. קובי שחר, פעיל מרכזי במאהל, אמר: "אנחנו נגד אלימות ולכן לא נגיב לאלימות בפינוי. אנחנו נתחיל מחדש ונבנה שוב הכל. השאלה שלי לראש העיר, לפקחים ולשוטרים היא - איפה האנשים האלו הולכים לאכול היום? איפה הם יישנו בלילה?".

בינתיים, למרות הודעה מוקדמת של משרד ראש הממשלה והתנגדות שרי ישראל ביתנו וש"ס, החליט ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להביא את עיקרי המלצות צוות טרכטנברג להצבעה בישיבת הממשלה ולא רק לדיון. הוא מנסה לגייס רוב למה שכינה "פריצת דרך", אבל נסיונות השכנוע שלו נענו עד כה בשלילה.

"יש פה שינוי כיוון ואזרחי ישראל צריכים לדעת שמשנים את סדר העדיפויות", טען נתניהו בדבריו בפתח הישיבה השבועית. הוא איחל לשריו שנה טובה ואמר ליו"ר הוועדה מנואל טרכטנברג: "רציתי להודות לך על העבודה המאומצת, הרצינית והעמוקה שעשיתם כדי להביא בשורה לישראל. הבאתם לפריצת דרך בכל מיני תחומים חדשים וגם בתחומים ישנים, שלא נגעו בהם שנים רבות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות