אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביג וסנטרל יורופיאן חתמו על הסכם לארגון מחודש של החזקותיהם ב-CEE BIG צילום: עמית שעל

ביג וסנטרל יורופיאן חתמו על הסכם לארגון מחודש של החזקותיהם ב-CEE BIG

בתום הארגון מחדש יוותרו אחזקותיה של ביג במניות CEE BIG ללא שינוי. במסגרת הארגון מחדש, תקבל סנטרל יורופיאן בתמורה 15% מהזכויות בפרוייקט Ibraska

03.10.2011, 15:06 | כתב כלכליסט

בעלי המניות ב-CEE-BIG, סנטרל יורופיאן וביג, הגיעו להסכמות לגבי ארגון מחדש של החזקותיהם בחברה. לאחר השלמתו של המיזוג יחזיקו EEROES והחברה במישרין ב-35% וב-15% מהונה המונפק והנפרע של CEE-BIG, בהתאמה, והחזקותיה של ביג במניות CEE BIG יוותרו ללא שינוי ויהוו 50% מההון המונפק של CEE-BIG. במסגרת הארגון מחדש, תקבל סנטרל יורופיאן בתמורה 15% מהזכויות בפרוייקט Ibraska.

פרוייקט איברסקה (Ibraska) הינו פרוייקט בבלגרד, אותו רכשה חברת CEE BIG בתחילת שנת 2011. הפרוייקט כולל 50,000 מ"ר להקמת מרכז מסחרי וכ-100,000 להקמת חנייה, אשר חברת CEE BIG שילמה עבורו מקדמה של 7 מיליון יורו.

בנוסף לפרוייקט איברסקה, חברת CEE BIG מחזיקה במספר פרויקטים נוספים בסרביה על קרקעות שנרכשו זה מכבר, והחברה נמצאת בשלבי ביצוע מתקדמים של הפרוייקט המשותף הראשון - בניית קניון בנובי סאד, אשר עתיד להיפתח במהלך שנת 2012.

ביג ו-CEE Adriatic מחזיקות בחלקים שווים בהונה המונפק של CEE BIG. CEE Adriatic הינה חברה שהתאגדה בהולנד, שהחברה ו-European Real Estate Opportunities Soparfi S.A.R.L, מחזיקות בחלקים שווים בהונה המונפק.

חברת CEE-BIG קיבלה לפני כחודשיים מימון של 15 מיליון יורו עם תאגיד בנקאי אירופאי לצורך הקמת קניון ראשון וגדול בעיר נובי סאד, השנייה בגודלה בסרביה. הפרוייקט בנובי סאד ייפתח במהלך שנת 2012 ועד עתה השכירה החברה למעלה מ-50% משטחיו לשוכרים ויחד עם הפרוייקט באיברסקה, ניתן לראות כי חברת CEE-BIG מתמקדת בהשקעותיה במזרח אירופה.

עוד הוסכם כי לאחר הארגון מחדש, יתוקן הסכם שיתוף הפעולה שהיה קיים מחודש יולי 2008. עיקרי התיקון אומרים כי CEE-BIG תקבל דירקטור אחד מתוך שישה דירקטורים, כל עוד שיעור החזקתה של החברה ב-CEE BIG לא יפחת מ-10% ולא יעלה על 25%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות