אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל סונול: נפטר 100 עובדים בגלל הפגיעה במרווח השיווק צילום: תום מרשק

מנכ"ל סונול: נפטר 100 עובדים בגלל הפגיעה במרווח השיווק

לדברי ניר גלילי, סונול נערכת להעביר חלק מהתחנות לשירות עצמי בלבד ולהתמקד בחנויות הנוחות ובלקוחות עסקיים. "הורדת מרווח השיווק מחייבת אותנו לבצע התאמות, ולכן התחלנו בצמצום כוח האדם", אמר

03.10.2011, 16:53 | ליאור גוטמן

החלטת הממשלה לשחוק את מרווחי השיווק של חברות הדלק אמנם טרם נתנה את אותותיה בכיסו של הצרכן, אך חברות הדלק כבר נערכות להתמודד עם הפגיעה ברווחיהן. היום הודיע מנכ"ל חברת סונול ניר גלילי, כי "החברה עצרה את גיוסי כוח האדם כתוצאה מהחלטת הממשלה, ואף נערכת לצמצם 300 עובדים בטווח הארוך".

גלילי ציין כי "החלטנו להפוך את החברה לרזה ומצומצמת יותר תוך התמקדות בחנויות הנוחות ובלקוחות עסקיים. הערכתי שהמצב הכלכלי הולך להיות רע יותר ולצערי התחזית הגשימה את עצמה. הורדת מרווח השיווק מחייבת אותנו לבצע התאמות, ולכן עצרנו גיוסים של כוח אדם והחל תהליך צמצום שלו".

המהלך של צמצום מצבת כוח האדם יושלם עד סוף 2012, ויכלול פיטורים של 70-60 עובדים וכ-30 עובדים ותיקים שכבר יצאו לגמלאות. בנוסף, כ-200 עובדים משוחררי צבא המועסקים בחברה תוך ניצול סיווג המקצוע כעבודה מועדפת ייפלטו ממנה לאחר שישה חודשים ולא ייקלטו כעובדי החברה. גלילי מדגיש שעובד בעל וותק של שנה וחצי ומעלה לא יפוטר.

חלק מההתאמות הנוספות שהחברה עשתה כוללים שינוי דמי שכירות מול בעלי תחנות ופנייה ללקוחות גדולים מהמגזר הציבורי והפרטי בדרישה לפתוח את חוזי המכר של הדלק. חלק מהחברות שהוזכרו הן משטרת ישראל - שמשתמשת בכ־3 מיליון ליטר בנזין וסולר בשנה עבור צי של כמה אלפי מכוניות, וארגון הצרכנות "חבר".

גלילי ציין כי "הקטנו את עלויות האחזקה של חנויות הנוחות, אף שחיצונית הלקוח לא מרגיש בהבדל. בל נשכח ששכר המינימום עלה, דרישות איכות הסביבה הוחמרו ומחיר הבנזין בשער בתי הזיקוק עדיין לא מפוקח. כל אלו מחייבים אותנו להתאמות".

לדברי גלילי, סונול פועלת להרחיב את פעילותה הקמעונאית על ידי חבירה לרשת ארצית ותעביר חלק מהתחנות לשירות עצמי בלבד - מהלך שיצמצם את עלויות התפעול.

בנזין משופר ללא תוספת מחיר

במקביל, סונול החלה למכור היום רשמית מוצר חדש תחת השם "גולד 95". מדובר בבנזין ברמת אוקטן 95 אליו מוסיפה סונול מוצר בינלאומי מבית לובריזול לשיפור מערכת הדלק וניקוי מערכת ההזרקה.

לדברי סונול, המהילה נעשית בארץ והיא אינה משנה את הרכבו הכימי של הדלק ועומדת בכל האישורים. ממחקר שערכה החברה בחצי שנה האחרונה, באמצעות פרופ' ערן שר שמכהן כראש המעבדה לחקר מנועי שריפה פנימית באוניברסיטת בן גוריון, התגלה שהבנזין המשודרג בתוסף משפר את צריכת הדלק העירונית בכ-4%. בנוסף נמדדה ירידה של 20% בפליטת החלקיקים (NOX) ו-4% בדו תחמוצת הפחמן (CO2).

גלילי מסר שהבנזין המשודרג יעלים את הבנזין הרגיל מהתחנות וזאת ללא תוספת מחיר עבור הצרכן."למרות ש-90% מהרווח הגולמי מקורו במכירת דלקים, נושא זה הוזנח בשנים האחרונות על ידי חברות הדלק, שהשקיעו בעיקר בחנויות הנוחות. לערכתי נתח השוק שלנו בתחום יגדל בין 5% ל-10% בחצי שנה הקרובה", סיכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

32 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

30.
על איזה שרות הוא מדבר?אין היום שרות
בכל תחנה עובד מקסימום שניים. אין תדלוק רגיל רק בשירות עצמי. והחוצפה שלהם היא שהם ביטלו את האפשרות לשלם בכרטיס אשראי על המשאבה.היום חייבים לצאת לנעול ולהכנס לתחנה לעמוד בתור בשביל לשלם!ואם יש לך תינוקות באוטו זבש״ך! אני מתדלק רק בתחנות עם שרות ולא נשארו הרבה. רק הקטנים כמו ״טן״ מספקים את זה.כל השאר מונופול מגעיל לא פחות מתנובה.
בן , צפון  |  03.10.11
28.
לתא"ל (מיל) ניר גלילי - שנה טובה ומוצלחת בתפקידך
אין לי דרך לאחל לך שנה טובה אז עושים טוקבק ...סיימתי משפטים וכעת בהתמחות . מאחל לך ולבני ביתך שנה מוצלחת , נהנתי מהיותך מפקדי בצבא , בטוחני כי תצליח ב"ה בכל תפקיד שתהיה , יש לך מנהיגות ויכולות ניהוליות שאין להרבה , נשתמע ...אביתר
אביתר , בית אל  |  03.10.11
לכל התגובות