אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברזובסקי תובע מאברמוביץ' 3.2 מיליארד ליש"ט על סחיטה בקשר לעסקת נפט צילום: אי אף פי

ברזובסקי תובע מאברמוביץ' 3.2 מיליארד ליש"ט על סחיטה בקשר לעסקת נפט

האוליגרכים הרוסים נכחו היום בדיון בבית משפט בלונדון; ברזובסקי טוען כי אברמוביץ' בגד בו וסחט אותו כדי שימכור את מניותיו בחברת הנפט הרוסית סיבנפט

03.10.2011, 21:18 | סוכנויות הידיעות
האוליגרך הרוסי בוריס ברזובסקי האשים את הטייקון רומן אברמוביץ' בכך שבגד בו וסחט אותו, בעת ששני השותפים העסקיים לשעבר נפגשו היום (ב') בבית משפט בלונדון בתביעה בהיקף מיליארדי דולרים לגבי עסקת נפט.

ברזובסקי תובע 3.2 מיליארד ליש"ט מאברמוביץ' בטענה שהוא הפחיד אותו כדי שימכור את מניותיו בחברת הנפט הרוסית סיבנפט במחיר נמוך בהרבה משוויין האמיתי. ברזובסקי טוען להפרת אמון והפרת חוזה על ידי אברמוביץ'.

שני הטייקונים הפכו לחברים בעת שפעלו יחד לרכישת סיבנפט, כך אמר עורך דינו של ברזובסקי, לורנס רביוביץ'.

"זה מקרה בו שני אנשים, אשר עבדו יחד כדי לרכוש נכס – את סיבנפט- אשר יהפוך אותם לעשירים מעבר לחלומות של רוב בני האדם", אמר רבינוביץ' לבית המשפט.

אך היחסים בין השניים התערערו לאחר שברזובסקי הסתכסך עם מנהיגים פוליטיים ברוסיה, אמר עורך הדין, וטען כי אברמוביץ' בגד בו אז בתמורה לכסף והשפעה.

המשפט נפתח היום וצפוי להימשך כחודשיים. שני האוליגרכים הופיעו בבית המשפט וישבו משני צידי האולם, שהיה מלא.

עורכי דינו של אברמוביץ', הבעלים של קבוצת הכדורגל צ'לסי בלונדון, עוד לא טענו בפני בית המשפט, אך לפי כתבי הטענות שהגישו הם כינו את טיעוניו של ברזובסקי "חסרי בסיס", ואמרו כי ראיותיו נגועות במניעים פוליטיים נסתרים.

ברזובסקי, שישב בקרמלין בעת כהונת בוריס ילצין, ברח לבריטניה ב-2001 לאחר שנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין החל להדק את אחיזתו בשלטון.

אברמוביץ' מכר את סיבנפט למונופול הגז בבעלות רוסיה, גזפרום תמורת מיליארדי דולרים ב-2005.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות