אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": תקנות מיוחדות לביטוח חובה לרכב חשמלי יפורסמו בקרוב

בלעדי ל"כלכליסט": תקנות מיוחדות לביטוח חובה לרכב חשמלי יפורסמו בקרוב

התקנות הנוגעות לביטוח חובה כיום אינן מתאימות למכוניות חשמליות, ומשרד האוצר עובד כעת על שינויים בתחום

04.10.2011, 09:58 | תומר הדר

המפקח על הביטוח יפרסם בימים הקרובים הנחיות מיוחות לחברות הביטוח אשר נוגעות לרכבים חשמליים שבעליהם מעוניינים לבטחם בביטוח חובה - כך נודע ל"כלכליסט".

הסיבה לפרסום ההנחיות היא שכיום על מנת להוציא תעודת ביטוח חובה לרכב, נדרש בעליו להצהיר על מספר פרמטרים הכוללים את גילו של המבוטח, עברו התאונתי ונפח המנוע. אולם רכבים חשמליים כלל אינם מצוידים במנועי בעירה פנימית שאת נפחם ניתן למדוד. כתוצאה מכך נדרשים כיום הנוהגים ברכב חשמלי לפנות לפתרונות חלופיים, כגון הערכות שמאי מיוחדות.

לדברי גורמים באוצר, אחד הפתרונות המסתמנים הוא שתעריף ביטוח החובה לרכב החשמלי יהיה זהה לזה של גרסת הבנזין של המכונית החשמלית. כך לדוגמה בעליה של רנו פלואנס ZE חשמלית יידרש לשלם ביטוח חובה בגובה זהה לזה שישלם בעליה של רנו פלואנס בעלת מנוע 1.6 ליטרים. אולם,פיתרון זה אינו רלוונטי לחלק ניכר מדגמי הרכבים החשמליים אשר עתידים לעלות על כבישי ישראל בחודשים הקרובים, כגון ניסאן ליף, שאינם מבוססים כלל על מכוניות אשר מצוידות במנועי בנזין, אלא משווקים בגרסה חשמלית בלבד.

ממשרד האוצר נמסר: המפקח על הביטוח צפוי לפרסם בימים הקרובים הנחיה לחברות הביטוח בדבר ביטוח חובה לרכבים חשמליים. ככלל, לא צפויים שינויים משמעותיים בין תעריפי הביטוח לרכבים חשמליים למקביליהם המונעים בבנזין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות