אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
2 מיליון ליש"ט על ילד בן 15

2 מיליון ליש"ט על ילד בן 15

אברטון הבטיחה את העסקתו של ג'ורג' גרין, "וויין רוני הבא" מברדפורד סיטי, באחת מהעברות הגדולות ביותר של שחקן נוער

04.10.2011, 13:03 | סוכנויות הידיעות

אברטון, קבוצת הכדורגל מהפרמיירליג, הקדימה מספר קבוצות, כגון טוטנהאם ובאיירן מינכן, והחתימה את ג'ורג' ג'רין, שחקן ברדפורד סיטי בן ה-15.

גרין יצטרף לאברטון בקיץ הבא, והקבוצה על פי הדיווחים, שילמה עבורו סכום שיגיע ל-2 מיליון ליש"ט. סכום גבוה מאוד עבור שחקן נוער.

"יש לו הרבה מאוד פוטנציאל אבל כרגע זה מה שיש לו", אמר מנהל האקדמיה של ברדפורד, אלאן איירבין, ל-BBC. "יש לו עוד הרבה עבודה לעשות".

אברטון תשלם סכום מקדמי של 300 אלף ליש"ט עבור השחקן ותשלם סכומים נוספים על פי ההישגים של גרין, שכוללים, בין השאר, הופעות בינלאומיות, חוזים שיחתום באברטון וסכומי העברה עתידיים. "זה אחד מההסכמים הגדולים ביותר שנעשו עבור ילד בן 15", אמר איירבין. "גרין השחקן הטוב יותר בגילו, הוא יכול להיות פול גאסקווין או וויין רוני הבא".

הסכום הגדול ביותר ששולם עבור שחקני נוער היה ב-2007 כאשר צ'לסי שילמה ללידס 5 מיליון ליש"ט עבור מייקל וודס וטום טאיוו בני ה-16. העברות גדולות של שחקני נוער קרו גם ב-1999, כאשר ארסנל רכשה את ג'רמיין פננאנט (15) מנוטס קאונטי עבור 2 מיליון ליש"ט; ב-2008, כאשר טוטנהאם רכשה את ג'ון בוסטוק מקריסטל פאלאס (16) עבור 2 מיליון ליש"ט וב-2007, כאשר אותה טוטנהאם רכשה את דין פארט (15) מק.פ.ר עבור סכום של 2 מיליון ליש"ט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות