אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: קדאפי העביר 3 טונות זהב לנשיא אלג'יריה צילום: mct

דיווח: קדאפי העביר 3 טונות זהב לנשיא אלג'יריה

התשלום הזה, כך לפי הדיווח, הקל על הנשיא האלג'יראי לפתוח את הגבול עם לוב ולאפשר לאנשיו ובני משפחתו של קדאפי להכנס למדינה השכנה אחרי קריסת השלטון

05.10.2011, 00:08 | דורון פסקין

דיווחים בתקשורת הערבית מדווחים כי נשיא אלג'יריה, עבד אלעזיז בוטפליקה, קיבל משליט לוב המודח קדאפי 3 טונות זהב. התשלום הזה, כך לפי הדיווח, הקל על הנשיא האלג'יראי לפתוח את הגבול עם לוב ולאפשר לאנשיו ובני משפחתו של קדאפי להכנס למדינה השכנה אחרי קריסת השלטון.

כמו כן, במהלך ימי הלחימה אפשרה אלג'יריה לפרוק בנמליה מטעני נשק ותחמושת עבור כוחותיו של מועמר קדאפי. המועצה הזמנית בלוב טוענת כי בידיה הוכחה שבתאריך 19 ביולי עגנה ספינה עם דגל לובי בנמל אלג'יראי ופרקה שם כמויות גדולות של אמצעי לחימה.

בין לוב לבין אלג'יריה התקיימו קשרים ענפים בזמן שלטונו של קדאפי. זה גם בא לידי ביטוי בשיתוף פעולה מודיעיני וצבאי. מקורות באלג'יריה טוענים גם כי בוטפליקה תמך בקדאפי בשל החשש כי נפילתו ביחד עם מנהיגים נוספים בצפון אפריקה (במצרים ובתוניסיה) תביא בסופו של דבר לגל מהומות כנגדו.

יוזכר כי לפני מספר שבועות דווח כי קדאפי ניסה ליצור קשר עם בוטפליקה כדי שזה יתיר לו להיכנס לתחומי אלג'יריה אך האחרון סירב.

הכותב הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות