אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרסומאי גדעון עמיחי יפרוש עד סוף השנה משלמור אבנון עמיחי צילום: אוראל כהן

הפרסומאי גדעון עמיחי יפרוש עד סוף השנה משלמור אבנון עמיחי

עמיחי הודיע על כך כבר לפני כשנה לסוכנות העולמית y&r המחזיקה במשרד הפרסום. לאחרונה הוחלפה השדרה הניהולית של המשרד ועברה לדור הצעיר

04.10.2011, 14:25 | שלי פריצקר

גדעון עמיחי, מאנשי הקריאייטיב הבולטים של ענף הפרסום בישראל יפרוש בזמן הקרוב מהמשרד שלמור אבנון עמיחי. ל"כלכליסט" נודע כי עמיחי הודיע על כך כבר לפני כשנה לסוכנות יאנג אנד רוביקום (y&r) המחזיקה ב-100% משלמור אבנון עמיחי מזה כשנה. הוא צפוי לעבור לתקופה מסויימת להתגורר בחו"ל.

לדברי גורמים בענף, עמיחי כבר אינו מעורב בעבודה השוטפת של המשרד מזה חודשים רבים אולם הוא הדמות הכי מזוהה עם החברה והעזיבה שלו היא טלטלה נוספת שעובר המשרד, לאחר שרק לאחרונה הוחלפה השדרה ניהולית - שלושת המנכ"לים המשותפים – רמי שלמור, גדעון עמיחי ושלומי אבנון עברו לעמדת היו"רים ומושכות הניהול עברו לידי הדור הצעיר שצמח במשרד – אדם פולצ'ק, צור גולן וגיא גלברד. לדברי אותם גורמים, רמי שלמור אינו מעורב כמעט בפעילות המשרד ואבנון נמצא רוב הזמן בחו"ל לאחר שמונה למנהל העיסקי של y&r העולמית.

בשנה האחרונה איבד המשרד כמה תקציבי עוגן כמו אורנג' ודפי זהב ומנגד לא הצליח לזכות במכרזים גדולים כמו מירס ומפעל הפיס עליהם התמודד לאחרונה. השאלה המרחפת מעל היא גם מה יהיה עם הלקוחות הגדולים כמו שטראוס וביטוח ישיר בעקבות הפרישה של האיש הדומיננטי במשרד.

את תגובתו של גדעון עמיחי לא ניתן היה להשיג.

שלמור אבנון עמיחי/Y&R נוסד בשנת 1989 בידי רמי שלמור ושלומי אבנון. בשנת 1994 הצטרף למשרד גדעון עמיחי כשותף שלישי. ב-1999 החלה ההתקשרות של המשרד עם סוכנות הפרסום הבינלאומית Y&R, השייכת לתאגיד הפרסום הגדול בעולם WPP, התקשרות שהובילה לרכישה של 100% ממניות המשרד ולבעלות מלאה של Y&R בשנת 2010. את המחצית הראשונה של 2011 סיים שלמור במקום הרביעי עם ירידה של 9% בהיקף הפעילות, המאפיינת את רוב המשרדים הגדולים וצפויה עוד לרדת עם המשבר שעובר ענף הפרסום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות