אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שדות התעופה ביוון ייסגרו מחר בעקבות שביתה צילום: אי פי איי

שדות התעופה ביוון ייסגרו מחר בעקבות שביתה

איגוד העובדים הציבוריים הגדול במדינה משבית את שדות התעופה ובתי הספר במחאה על צעדי הצנע של הממשלה

04.10.2011, 15:34 | סוכנויות הידיעות
שדות התעופה ובתי הספר ביוון יסגרו למשך יום שלם, לראשונה השנה, בעקבות החלטתו של איגוד המייצג כ-400 אלף עובדי מדינה לפצוח בשביתה של 24 שעות במחאה נגד צעדי הצנע, שדרושים לקבלת קרן החילוץ מהאיחוד האירופי.

איגוד העובדים הציבוריים הגדול במדינה, הקרוי ADEDY, הודיע כי השביתה תתקיים מחר (ד') במחאה על תוכנית ממשלתית בגובה 6.6 מיליארד יורו (8.7 מיליארד דולר) להפחית את השכר של 30 אלף עובדי מדינה, לעלות את מיסי הרכוש ולהוריד את הפנסיה והשכר. העובדים יצאו לפנסיה מוקדמת או יפוטרו.

"יש לנו עובדים שהשכר שלהם קוצץ ב-40%, ובגלל הצעדים החדשים הקיצוץ יעלה ל-50%". מסר יו"ר האיגוד, קוסטאס ציקריקאס. "האמצעים הללו וכל האמצעים שהועברו עד כה, מפילים את מרבית הנטל על העובדים והפנסיונרים, ולא על אלה שמרוויחים את השכר הגבוה ביותר והבריחו את הכסף שלהם מחוץ ליוון לבנקים זרים".

איגוד העובדים הגדול ביותר בסקטור הפרטי, GSEE צפוי לקחת חלק גם כן בשביתה מחר. כמו כן שני האיגודים הודיעו על שביתה כללית ב-19 באוקטובר.

ההחלטה על ההשבתה מגיעה לאחר שמנהיגי האיחוד האירופי דחו את קבלת ההחלטה בנוגע להעברת התשלום הבא של 8 מיליארד יורו מקרן החילוץ, עד ל-13 באוקטובר לפחות.

כלכלת יוון התכווצה ב-4.5% ב-2010 וצפויה להתכווץ ב-5.5% השנה, כך על פי תחזיות משרד האוצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות