אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות הטלטלה בשווקים: היקף הגיוסים ברבעון השלישי עמד על 8.2 מיליארד שקל צילום: shutterstock

למרות הטלטלה בשווקים: היקף הגיוסים ברבעון השלישי עמד על 8.2 מיליארד שקל

כך עולה מהסקירה של רוסריו קפיטל. היקף הגיוסים גבוה ביותר מפי 4 מאלו שנרשמו בשיא משבר ליהמן ברדרס

05.10.2011, 09:47 | שי סלינס

"התנודות בשווקים העולמיים והחשש מחדלות פירעון של יוון, השפיעו על שוק ההנפקות המקומי ברבעון השלישי של השנה. היקף הגיוסים של הפירמות בשוק המקומי הסתכם ברבעון השלישי בכ-8.2 מיליארד שקל, ירידה של 28% בהשוואה לרבעון השני של השנה", כך עולה מסיכום שוק ההנפקות ברבעון השלישי של 2011, שנערך על ידי כלכלני חברת החיתום ובנקאות ההשקעות רוסאריו קפיטל.

נגה קנז, מנכ"לית רוסאריו: "למרות המגמה השלילית בשוקי ההון בארץ ובעולם ברבעון השלישי, היקף הגיוסים שנרשם ברבעון זה דומה לזה שנרשם ברבעונים קודמים בשנים האחרונות, למשל ברבעון הראשון של 2011 וברבעון הראשון של 2010 וגבוה בלמעלה מפי-4 מהיקף הגיוסים שנרשם ברבעון האחרון של 2008 בשיא משבר ליהמן ברדרס, בו הסתכמו הגיוסים בפחות מ-2 מיליארד שקל".

עוד עולה מהסקירה של רוסריו כי השפעת התנודתיות בשווקים, ניכרת בהתחזקות המגמה של גיוסים בהיקפים גבוהים לחברות בעלות פרופיל סיכון נמוך, ובהעדרם הכמעט מוחלט של גיוסים לחברות לא מדורגות - כל 8.1 מיליארד השקל, שגויסו באג"ח מדורג ברבעון השלישי, גויסו בדירוגים גבוהים מקבוצת ה-A ומעלה. כ-19 מיליון שקל בלבד גויסו ע"י 2 חברות לא מדורגות: אאורהו רוזבאד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות