אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רד האט תרכוש את גלאסטר תמורת 136 מיליון דולר

רד האט תרכוש את גלאסטר תמורת 136 מיליון דולר

גלאסטר הוקמה ב-2005 במטרה לפשט תהליכי אחסון תוך שימוש בתוכנת קוד פתוח וחומרת קומודיטי. מנכ"ל ונשיא רד האט ג'ים ווייטהרסט יגיע לכנס של רד האט ומטריקס בישראל בחודש הבא

05.10.2011, 11:18 | כתב כלכליסט

רד האט (Red Hat), הספקית הגדולה בעולם של פתרונות קוד פתוח לארגונים, הודיעה היום (ד') כי חתמה על הסכם לרכישת חברת גלאסטר (Gluster) – ספקית של פתרונות אחסן גדלים רוחבית (scale out) בקוד פתוח, עבור הסטנדרטיזציה של ניהול נתונים לא-מובנים (unstructured). העסקה צפויה להיסגר באוקטובר, בכפוף לתנאי סגירה מקובלים.

גלאסטר, חברה בבעלות פרטית, הוקמה ב-2005 במטרה לפשט תהליכי אחסון תוך שימוש בתוכנת קוד פתוח וחומרת קומודיטי. הבסיס לטכנולוגיית גלאסטר הוא GlusterFS, מערכת אחסון בתוכנה בלבד, עם יכולת גידול רוחבי המאפשרת לארגונים לשלב כמויות גדולות של משאבי אחסון קומודיטי ומחשוב לתוך מאגר אחסון עתיר ביצועים, מנוהל מרכזית ונגיש גלובלית. 

בריאן סטיבנס, CTO וסגן נשיא להנדסה ברד האט מסר: "העומס בנתונים גדולים והפרדיגמה החדשה של מחשוב ענן מאלצים את מנהלי ה-IT לחשוב מחדש על השקעות אחסון שיהיו בעלות יחס עלות-תועלת גבוה, ושיאפשרו ניהול והתרחבות בעתיד. לקוחותינו מחפשים פתרונות אחסון מבוססי תוכנה המנהלים את נתוניהם מבוססי הקבצים באתר או בענן, ומגשרים בין השניים".

איי.בי פריסמי, מייסד משותף ו-CTO של גלאסטר ציין: "אנו שמחים מאוד להצטרף אל רד האט. אנו מאמינים כי זהו שילוב מושלם של טכנולוגיות, אסטרטגיות ותרבויות, והתפתחות גדולה עבור לקוחותינו, עובדינו, המשקיעים והקהילה. גלאסטר קמה מתוך המטרה להיות רד האט של האחסון. עכשיו אנחנו האחסון של רד האט".

במקביל הודיעה רד האט כי ג'ים ווייטהרסט, מנכ"ל ונשיא החברה, יגיע לביקור בישראל בתחילת נובמבר וישתתף בכנס הלקוחות Red Hat Symposium שעורכות ב-9 בנובמבר רד-האט ומטריקס, נציגתה בישראל. במהלך הכנס צפוי ווייטהרסט להשיק תוכנית עולמית ייחודית לסטרטאפים, אשר ישראל נבחרה להיות המדינה הראשונה בעולם בה היא תיושם.

אל ווייטהרסט יתלוו בכירי החברה, ביניהם אלכס פינצ'ב, סמנכ"ל בכיר ונשיא שיווק ומכירות ברד-האט, פול קורמייר, סמנכ"ל בכיר ונשיא למוצרים וטכנולוגיות, ובכירים נוספים כגון סקוט קרנשאו ודיון קורנט.

במהלך ביקורו בארץ עתיד ווייטהרסט לבקר במרכז הפיתוח של רד האט ברעננה, המוביל את פיתוח פתרונות הוירטואליזציה של החברה, ולהיפגש עם לקוחות ובכירים בתעשייה במטרה לקדם שיתופי פעולה ופרויקטים עתידיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות