אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטיש איירווייז מציעה לטסים קורס חדש: כיצד לשרוד התרסקות מטוס צילום: בלומברג

בריטיש איירווייז מציעה לטסים קורס חדש: כיצד לשרוד התרסקות מטוס

חברת התעופה מעודדת טסים החברים במועדון "הנוסע המתמיד" להמיר את הנקודות שלהם בקורס חד פעמי העוסק בבטיחות באוויר

05.10.2011, 23:50 | סוכנויות הידיעות

הנוסעים המתמידים שנהנים מטיסות חינם, יוכלו בקרוב לבחור באפשרות חלופית - המרת נקודות המיילים שלהם בקורס כיצד לשרוד התרסקות מטוס. האינדיפנדנט מדווח כי חברת התעופה בריטיש איירווייז הציעה לחברים במועדון האקסקלוסיבי שלה הזדמנות להשכיל מקורס חד פעמי באורך ארבע שעות העוסק בבטיחות באוויר.

בשנה הבאה, חברת התעופה מתכוונת להציע מקומות בקורסים מסוג זה תמורת המחיר של כרטיס הלוך ושוב מגטוויק לרומא, כ-125 ליש"ט.

עם זאת, בהתחשב במוניטין שיצא לחברות התעופה הבריטיות כאחת החברות הבטוחות ביותר – לא נהרג אף נוסע בריטי מאז 1989 - הקורס נראה מיותר וסתם מעורר פניקה. אולם אנדי קלוב, האחראי מטעם בריטיש איירווייז לניהול הקורס טוען כי הוא הופך את הנוסעים לבטוחים יותר "מכיוון שהוא מעניק להם כישורים ומידע נוספים, מפריך כל מיני תיאוריות הרצות באינטרנט, ופשוט מעניק לנוסעים הרבה יותר ביטחון בטיסות". הקורס מכסה נושאים בסיסיים כמו שחרור חגורת הבטיחות ובדיקת מיקום חגורת ההצלה, ומסתיים בסימולציה של פינוי חירום, כולל גלישה ביציאות החירום.

בעיתון מדווח כי בניגוד לתפיסה המקובלת, במרבית התאונות האוויריות יש ניצולים. ולמעשה נוסעים רבים נהרגים דווקא בזמן הבלגן שנוצר לאחר ההתרסקות. מחקר שערכה רשות התעופה האזרחית ב-2006 מצא שנוסעים רבים מתקשים בביצוע המשימות הבסיסיות ביותר כגון שחרור חגורת הבטיחות.

לדברי קלוב, ברגע שפורצת שריפה, כל עיכוב עשוי להתגלות כקטלני. אולם לטענתו, נוסעים שעברו הכשרה יוכלו להאיץ את תהליך הפינוי, ובכך להציל חיים. "כאשר הנוסעים מגיבים באופן חיובי להנחיות הצוות, המעטים שכן קופאים מלחץ עשויים ללכת בעקבות אותם נוסעים שמוכיחים שהם יודעים מה שהם עושים".

במקביל, חברת וירג'ן, שב-27 שנות קיומה מעולם לא התרסק לה מטוס, מציעה אף היא קורס בטיחות, שעולה 78 ליש"ט לשלוש שעות קורס בשם "תצפו ללא צפוי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות