אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם באמריקה: בעלת השכר הגבוה ביותר מרוויחה חצי ממקבילה הגברי צילום: מיכאל קרמר

גם באמריקה: בעלת השכר הגבוה ביותר מרוויחה חצי ממקבילה הגברי

לפי "פורצ'ן", צפרא כץ , הישראלית לשעבר העומדת בראש אורקל הכניסה ב-2010 כ-42 מיליון דולר בעוד פיליפ דאומן, הגבר בעל השכר הגבוה במדינה, הכניס כ-84.5 מיליון דולר

05.10.2011, 14:19 | רעות מרים כהן
צפרא כץ, הישראלית לשעבר העומדת בראש תאגיד אורקל העולמי, היא האישה עם השכר הגבוה ביותר בארה"ב – כך פרסם מגזין "פורצ'ן" האמריקאי. כץ קיבלה ב-2010 כ-42 מיליון דולר על תפקידה כנשיאה ומנהלת הכספים הראשית של החברה.

כץ, אשר דורגה בעבר כאחת הנשים החזקות בארה"ב על ידי המגזין "פורבס", נולדה בחולון ועברה בילדותה עם משפחתה לארה"ב. היא החלה את דרכה בתפקידי מפתח בבנקאות העולמית, ואף מונתה ב-2008 לכהונה בת 3 שנים בדירקטוריון בנק ההשקעות HSBC. כץ הגיעה לאורקל ב-1999, ויחד עם לארי אליסון, מנכ"ל החברה שבעצמו קיבל שכר של כ-77.5 מיליון דולר בשנה האחרונה, שינתה את פניה לחלוטין. "כאשר הגעתי לחברה היא היתה חברה בינלאומית עם הרבה פעילויות שאינן תואמות אחת את השנייה, עם מערכות כספים שונות ומערכות משאבי אנוש שונות. הדבר הראשון שעשינו היה להפוך את החברה לגלובלית, בעלת שפה אחידה בכל הרמות - צעד שהפך אותה ליחידה המסוגלת לרכוש חברות ולהטמיע אותן במהירות רבה". 

משכורתה של כץ אמנם מכובדת, אך נראה כי גם בפסגת המשכורות האמריקאית ניכר חוסר שוויון בוטה בין נשים לגברים. מקבילה הגברי של כץ, הגבר בעל השכר הגבוהה ביותר בארה"ב, הוא פיליפ דאומן – נשיא ומנכ"ל ויאקום. דאומן הכניס ב-2010 כ-84.5 מיליון דולר – בדיוק פי שניים מהכנסתה של כץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
היא המנכל"ית מי שקובע את השכר הם המשקיעים
יש מנכל"ים שעושים עבודה יותר טובה וקשה ומקבלים פחות, אין שום קשר ל"פערי שכר בין גברים לנשים" אם פמיניסטיות היו שולטות בעולם, אז הן היו מבקשות שהשכר לנשים יהיה גבוה יותר והיה נוצר מצב שכל המנהלים הבכירים היו שותים את כל הכסף של החברה שהם עובדים בה כי זה היה יוצר מלחמות בלתי פוסקות אצל מי השכר נמוך יותר
דניאל  |  05.10.11
15.
מדהים איך האספסוף הטיפש נותן לפקידים לעשוק אותו
בטענה שהם "מנהלים בכירים". אפשר לחשוב מה הם עושים כל היום? מגלים מרבצי זהב? קודחים בארות נפט עשירות? ממציאים את הגלגל? כולה באים לעבודה, עונים למיילים, מקשקשים בישיבות על שפה אחידה ועוד כל מיני חארטות של מנהלים. כאילו שאי אפשר לעשות את זה בעשירית מהשכר. אין גבול לטמטום האנושי. אין!
עולם מטופש , קרוב לצלחת  |  05.10.11
לכל התגובות