אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר הוד"ל הלאומית: "נצטרך להסכים עם האוצר על פתרונות"

יו"ר הוד"ל הלאומית: "נצטרך להסכים עם האוצר על פתרונות"

ד"ר שוקי אמרני, שיוביל את תוכנית הוד"לים, סבור שהאתגר הגדול ביותר שלו להגיע לשיתוף פעולה עם משרדי הממשלה השונים

06.10.2011, 08:45 | שירלי ששון-עזר

בסוף החודש יוביל ד"ר שוקי אמרני, המשנה למנכ"ל משרד הפנים, את הישיבה הראשונה של הוועדה הארצית לדיור לאומי (הוד"ל הארצית). אמרני יהיה יו"ר הוועדה שתפקח על שש וד"לים מחוזיות, שמטרתן לשחרר לשוק יותר מ־100 אלף יחידות דיור בתוך שנתיים. למרות תפקידו, אמרני בחר לא לדבר בדיון מיוחד בנושא הדיור של הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה, שהתקיים שלשום בירושלים. בשיחה עם "כלכליסט" אמר כי הוא מתכונן בימים אלה לישיבה הראשונה של הוד"ל הארצית ב־25 באוקטובר.

"כמו במשחק שחמט, יש הבדל בין מי שמתבונן בשחקנים לבין מי שנדרש בפועל לקבל החלטות", אמר אמרני. "כיו"ר הוד"ל הארצית אני בוחר היום לשבת להקשיב לכולם ולא לדבר, מכיוון שאני משוכנע שהמשימה שלנו היא משימה לאומית". רשימת הדוברים שלהצעותיהם האזין אמרני בישיבה המיוחדת היתה ארוכה: איל גבאי, רון חולדאי, ניר ברקת, המנהל הנכנס של מינהל מקרקעי ישראל בנצי ליברמן, סגן הממונה על התקציבים באוצר ראובן קוגן, צוות חוקרים בתחום דיור בר־השגה ואחרים.

אמרני אמר כי הוא צופה דילמות לא פשוטות, דוגמת זו שהעלה בדיון ראש עיריית תל אביב חולדאי, שחזר על הצעתו מלפני עשור להקצות נתח קטן בפארק אריאל שרון, המוקם על שטח עצום מסביב לחירייה, לבניית 8,000 יחידות דיור. ההצעה נדחתה בעבר, אך אמרני מודה שהרעיון שווה בחינה מחודשת.

אמרני מעריך שהאתגרים העיקריים שיעמדו בפני הוד"לים יהיו קבלת שיתוף פעולה ממשרדי הממשלה השונים, ובהם משרדי התחבורה, השיכון, הגנת הסביבה והאוצר: "במצבים שבהם ישנן עלויות גבוהות, כמו מתקן טיהור שפכים ב־80 מיליון שקל או טיהור קרקע מזוהמת במתחם תע"ש, אנחנו חייבים לפנות לאוצר ולמצוא פתרון. ננסה ליישם את הרעיון של מעין 'הלוואות גישור' להכשרת קרקעות, מתוך ידיעה שהכסף יחזור לקופה כשתימכר הקרקע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות