אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השרה לבנת לראשי איגודי הספורט: גלו שקיפות ופרסמו את הדו"חות הכספיים שלכם צילום: תומריקו

השרה לבנת לראשי איגודי הספורט: גלו שקיפות ופרסמו את הדו"חות הכספיים שלכם

שרת התרבות והספורט התייחסה אף למקרה של יעקב שטופמן, יו"ר איגוד הכדורעף, ואמרה כי לא מתקבל על הדעת שיו"ר איגוד ספורט יהיה חבר בהנהלת אגודת ספורט באותו איגוד

05.10.2011, 18:48 | כתב כלכליסט

בכנס בנושא אתיקה בספורט שהתקיים היום (ד') באוניברסיטת תל אביב, דיברה השרה לימור לבנת ודרשה מאיגודי הספורט והתאחדויות הספורט לגלות שקיפות ולפרסם את הדו"חות הכספיים שלהם.

השרה אמרה עוד כי "פרשיות שהרעידו את אמות הסיפים של הציבוריות הישראלית, כמו פרשת מוני פנאן, פרשת 'הכדור המרכז" ו'שופטים באדום, העלו חשדות כבדים להתנהלות קלוקלת, פסולה, לא מוסרית, של ספורטאים, של מנהלים ושל גורמים בכירים אחרים בספורט, שהיו צריכים להוות דוגמא אישית וכשלו. הפרשיות האלה ואחרות הובילו אותי למסקנה שיש לערוך שינויים ולהכניס כללי התנהגות ברורים במקום שבו הגבולות לא מסומנים היטב".

לבנת שאלה "האם מתקבל על הדעת שיו"ר איגוד ספורט יהיה גם חבר בהנהלת אגודת ספורט באותו איגוד ממש?". אנשיה הצביעו לכיוון יעקב שטופמן, יו"ר איגוד הכדורעף, שגם חבר בהנהלת מכבי ת"א כדורעף.

לבנת אף כינתה חלק מיושבי הראש של גופי הארץ כ"תמנונים רבי זרועות שידם נוגעת בכל בעולם הספורט" וציינה כי "הם דבר פסול ומעוות".

השרה קראה לאיגודים לקבל את הקוד האתי שגיבש משרד הספורט וציינה: "הרי הדעת לא סובלת, וגם אני לא סובלת, את המציאות שבה יו"ר של איגוד ספורט מכהן גם כחבר הנהלה של מרכז ספורט, או גם כיו"ר אגודת ספורט. ניגוד העניינים זועק כאן לשמים!".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות