אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"כמו שדפני אמרה: 'הלכנו לטיפול שורש וקיבלנו שיננית'" צילום:אוראל כהן

"כמו שדפני אמרה: 'הלכנו לטיפול שורש וקיבלנו שיננית'"

מיכל לאופר, גרושה ואם לבת, לא חושבת שתרגיש שינוי בעקבות דו"ח טרכטנברג, אבל מרוצה מהמחאה. מעמד הביניים פוגש את טרכטנברג

09.10.2011, 06:59 | הדס שפר

מי אתם >> מיכל לאופר (40), גרושה, אם לזואי (10). מתגוררות ברעננה בדירת 3 חדרים. מיכל פתחה עסק עצמאי לפני כשנתיים בתחום משחקי הילדים. מייצגת בארץ שני מותגים: "ספר הג'ונגל" ו"הדבורה מאיה", וממציאה משחקים. בעלת תואר שני בתקשורת. "אין לי יכולת לחלום על קניית דירה, ואני מאוד מאמינה בעצמי. לא חסר לי דבר, אבל אני לא מוכנה לקחת משכנתה ולגלות עם סיומה בגיל 60 שלא חייתי".

סעיף ההוצאות

שכר דירה: 3,600 שקל בחודש. ארנונה: 723 שקל בחודשיים. מים: 60 שקל בחודשיים. חשמל: 300 שקל בחודשיים. גז: 80 שקל בחודשיים. לוויין: 247 שקל בחודש. טלפונים (נייח ונייד): 700 שקל בחודש ("נחוץ לעסק"). חדר כושר: 369 שקל בחודש. חוגים לילדה: 590 שקל בחודש (שלושה חוגים). ביטוחי חיים: 173 שקל בחודש. אוכל וחומרי ניקוי: 3,000 שקל בחודש ("אני מנקה בעצמי"). בילויים: 500 שקל בחודש. כלב: 250 שקל בחודש. דלק: 2,500 שקל בחודש ("בגלל העבודה"). ביטוחי רכב: 3,000 שקל בשנה. סה"כ הוצאות : 12,760.5 שקל בחודש.

מיכל וזואי לאופר. "לא בקיאה בכל הפרטים", צילום: אוראל כהן מיכל וזואי לאופר. "לא בקיאה בכל הפרטים" | צילום: אוראל כהן מיכל וזואי לאופר. "לא בקיאה בכל הפרטים", צילום: אוראל כהן

 

החיים אחרי טרכטנברג

"האמת היא שאני לא בקיאה בכל הממצאים, אבל לא נראה לי שיורגש שינוי. או כמו שאמרה דפני ליף: 'הלכנו לטיפול שורש וקיבלנו שיננית'. אגב, החודש התבקשתי לשלם לבית הספר קרוב ל־900 שקל".

מה צריך לעשות >> "מבחינתי, אני מרוצה מהמחאה ואני לא מאלה שאומרים שלא ייצא מזה כלום. בלי קשר לטרכטנברג, ברגע שמאות אלפי אנשים הראו שאכפת להם, זה דבר חברתי מופלא. צריך למנף את זה ולגרום לערבות הדדית. בעיניי המהפכה שצריכה להיות פה היא חברתית ולא כלכלית, לכן קשה לי לדקדק פה במספרים. גילינו שיש פה המון לבבות טובים וזה מה שחשוב, וחשוב שביומיום נזכור את זה".

החיסכון החודשי של משפחת לאופר בעקבות הדו"ח: 263.5–378.5 שקל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
חסרים קצת נתונים אבל זה מה שיש אז הנה העייצס שלי
חשמל 300 ש"ח וכדו' חסר הוצאות רכישת רכב...שנתון וגודל נדרשים ע"מ לייצר פרופיל אמיתי. אוכל 3000 ש"ח- לשים לב יותר אם מעוניינים לחסוך (אנחנו משפחה זוג +4 מתקיימים ואוכלים בסכום דומה מתוכם שני מתבגרים (זכרים) אוכלים טפו טפו טפו...) הוצאות דלק, חד משמעי לעבור לפריוס (היברידית של טויוטה) יפחית בין שליש לחצי את ההוצאה, הוצאות הביטוח ישארו כמעט בעינן (אין לי מושג כיצד זה משפיע על תיק עצמאי). 80 ש"ח לגז נראה לי מוגזם מאוד אלא אם כן יש לך הסכם שכולל חימום מים מיידי...לעבור לדוד שמש. בילויים 500 שיהיה לבריאות כל הכבוד לפרגון. סלולרי-, תעברי לחברה אחרת ותשפרי את התנאים בוודאות! במקביל תוודאי שאת משתמשת באוזניה ;-). בסעיפים האוכל והדלק את יכולה לחסוך לפחות 2500 ש"ח בחודש אם הכסף חשוב לך ומדובר בסכום לא מבוטל... חמסה חמסה! תגדילי את ביטוח החיים שלך בצורה משמעותית, להערכתי אין מספיק כסף להחזיק את הילדה עד אחרי האוניברסיטה עם מחר ח"ו יקרה הנורא מכל, כדי להחליט כמה כסף את צריכה תבדקי מה תרחיש ההוצאות מהיום עד למשל סיום התיכון/צבא/אוניברסיטה - ההחלטה שלכן, נניח שהגעתן לסכום של 300K, זהו הסכום של ביטוח החיים הנדרש, בשנה הבאה תפחיתו את הסכום בהתאמה כך סכום הביטוח ילך ויקטן עם הזמן וגם יהיה רלוונטי, לא לשכוח למנות מבוגר אחראי בתור ממונה על התיק (במקרה שלי זו האם במקרה שלכן זה לא ברור) במקביל תוודאי שאין לך כיסוי כפול (אם יש לך פנסיה ולא ביטוח מנהלים סביר שישנה כפילות). זהו נגמרו לי העייצעס, תחיי בטוב. הרבה בריאות
דרום , דרום  |  09.10.11
24.
תגובה ל- 4
חשוב לי להבהיר דבר אחד ש -3 חוגים לילדה וחדר כושר כן נחשבות מותרות... יש אנשים שאין להם את האפשרות לממן חוג אחד לילד אז עם כל הכבוד למעמד הביניים הבעיה היא לא איתו כי הוא חי וגומר את החודש. הבעיה עם השכבות החלשות יותר.. שלא גומרות את החודש, שכל חודש המינוס רק גודל.
מעמד הביניים  |  09.10.11
22.
מוחה בשם השינניות !!! לפעמים שיננית מונעת הוצאה חקרה של רופא שיניים יקרים.
ובפרהפרזה על חיינו , לחיות נבון וכלכלי , זה כל כך פשוט . מנסיוני ברעננה זה קשה , כאסה לילדה בת 10 הלחץ החברתי משגע , הקטנים בכל זאת קשובים ומבינים שכבר לא קונים פופקורן בקולנוע או ממתקים על יד הקופה הרושמת , בקטנה ניתן לעשות צעדים לייעול התנהלות , חס וחלילה מבלי לנהל לאחר את חיו . לדוגמא : 1. ברעננה לקנות מוצרי בית ומזון ברמה או בויקטורי בצומת כפ"ס , המזון ירד ב 20% לערך . 2. להוריד את הזבל הטלויזיוני בכבלים ולהסתפק בממיר ( בנובמבר יש נקודת יציאה ללא קנסות ) . 3. חוגים ??? חוג אחד + צופים\מחנות עולים מספק לדעתי . בכל מקרה המאבק היומיומי של מי שעובד אינו מוצדק ויישר כח למיכל שאינה מהווה נטל על המדינה ובוחרת לפרנס את עצמה ללא נטל על החברה. מכיר אותה היא בחורה לענין , אולי יצא שידוך כאן .
אחד העם , רעננה  |  09.10.11
לכל התגובות