אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנדה: הפחתת את הוצאות המשרד? תתוגמל במשכורת צילום: בלומברג

קנדה: הפחתת את הוצאות המשרד? תתוגמל במשכורת

הממשלה הקנדית החליטה כי 40% מסעיף השכר המבוסס על ביצועיהם של עובדי המדינה הבכירים ינבע מהצלחתם להוריד את ההוצאות התפעוליות

07.10.2011, 08:36 | בלומברג

הממשלה הקנדית החליטה לשנות את האופן בו היא משלמת לעובדי מדינה בכירים, ולחבר בין האחוז במשכורותם המבוסס על ביצועים אישיים ליכולתם להפחית הוצאות, זאת כחלק מניסיונותיה לקצץ את הגירעון התקציבי, כך מסר נשיא ועדת האוצר, טוני קלמנט.

לדברי קלמנט, על מנת לתמרץ את 8,600 המנהלים למצוא דרכים לחסוך כסף, הוחלט כי 40% מסעיף השכר המבוסס על ביצועים במשכורות שלהם ינבע מהצלחת התכנית הממשלתית להוריד את ההוצאות התפעוליות. שאר הסעיף יבוסס על הביצועים האישיים של העובדים.

"המסר שאנחנו מעבירים הוא שכולנו באותה סירה", אמר קלמנט בראיון לסוכנות בלומברג, "לכל המנהלים יש תמריץ אוטומטי לסייע לנו לעמוד ביעדי הורדת הגירעון שקבעה הממשלה".

התוכנית הממשלתית למגר את הגירעון עד תחילת השנה הפיסקאלית שמתחילה באפריל 2014, תלויה ביכולתה להגיע לחיסכון שנתי של 4 מיליארד דולר קנדי (3.9 מיליארד דולר) בעלויות. משרד האוצר מעריך כי הגירעון יעמוד על 29.6 מיליארד דולר קנדי בשנה הפיסקאלית הנוכחית שהחלה ב-1 באפריל. איגודי העובדים כבר הביעו את התנגדותם לתוכנית להורדת ההוצאות, מכיוון שלדבריהם היא תגרום לפיטורים של אלפי פקידים ותמנע אספקה של שירותים יומיים. כמו כן, הם טוענים שהענקת תמריצים פיננסיים למנהלים תפגע במערכת יהחסים עם העובדים תחתיהם.

אולם לדברי קלמנט, נוהג זה קיים בסקטור הפרטי: "חשבנו שזה משהו שנוכל להעביר בקלות גם לסקטור הציבורי. .אנחנו רוצים להמשיך להיות מדינה שמשלמת את החובות שלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות