אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרקל וסרקוזי: "נציג פתרון למשבר במערכת הבנקאות האירופית - עוד החודש" צילום: בלומברג

מרקל וסרקוזי: "נציג פתרון למשבר במערכת הבנקאות האירופית - עוד החודש"

קנצלרית גרמניה נפגשה הערב עם נשיא צרפת, ואמרה כי הם "נחושים לעשות כל שיידרש כדי להבטיח את ביצוע השינוי הנדרש במבנה הפיננסי של הבנקים האירופיים". השניים סירבו למסור פרטים נוספים

09.10.2011, 19:32 | סוכנויות הידיעות

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ונשיא צרפת ניקולא סרקוזי, שנפגשו הערב בברלין, הגיעו להסכמה על חיזוק המערכת הבנקאית האירופית. השניים אמרו כי יעשו הכל כדי לייצב את גוש היורו, וכי יציגו עד סוף החודש חבילת צעדים לפתרון המשבר במערכת הבנקאות האירופית.

מרקל אמרה כי היא וסרקוזי "נחושים לעשות כל שיידרש כדי להבטיח את ביצוע השינוי הנדרש במבנה הפיננסי של הבנקים האירופיים".

סרקוזי אמר כי מוקדם מדי עדיין לחשוף את פרטי ההסכם - אבל לדבריו, צרפת וגרמניה הגיעו להסכמה גורפת בעניין. "אנחנו נחושים למצוא פתרון מקיף למשבר הבנקים באירופה עד סוף החודש הנוכחי, עוד לפני ועידת ה-G20 שתתקיים בתחילת נובמבר בקאן", הוא הוסיף.

בתשובה לשאלה האם יש צורך לבצע שינוי במבנה הפיננסי של הבנקים האירופיים, אמרה מרקל כי כל הבנקים בגוש היורו ייבדקו בהתאם לאותם קריטריונים, אשר ייקבעו בתיאום עם הבנק האירופי המרכזי וקרן המטבע הבינלאומית. 

שני המנהיגים סירבו למסור פרטים נוספים על ההסכם, ואמרו כי ראשית עליהם לדון בעניין עם המנהיגים האירופים.

בתוך כך, אחת משלוש מפלגות הקואליציה בסלובקיה אינה מוכנה לתמוך בהצעה להרחבת היקף קרן החילוץ, מכיוון שראש הממשלה איווטה רדיקובה דחתה את התנאים שהציבו. ההצבעה בפרלמנט נקבעה ל-11 באוקטובר, אך ג'וזף קולאר ממפלגת החירות והסולידריות אמר כי כרגע אין בכוונת המפלגה להצביע לאישור ההצעה.

סלובקיה ומלטה הן שתי המדינות היחידות שעדיין לא אישרו את השינויים בקרן החילוץ, שאמורים למנוע זליגה של משבר החובות למדינות נוספות. סלובקיה עשויה להטביע את התכנית, אותה הגו מנהיגי האיחוד האירופי ב-21 ביולי, וחייבת את ההסכמה של כל 17 המדינות המשתמשות במטבע היורו. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות