אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן המטבע: "יוון תידרש ליישם רפורמות מבניות הרבה יותר מרחיקות לכת" צילום: אי פי איי

קרן המטבע: "יוון תידרש ליישם רפורמות מבניות הרבה יותר מרחיקות לכת"

נציג קרן המטבע הבינלאומית ביוון: "זה הולך להיות מצב של שני צעדים קדימה, ואחד אחורה. הממשלה ביוון מבינה כי רבים מהצעדים הקשים ביותר נמצאים עדיין לפניה. בד בבד, המצב החברתי נהפך לקשה יותר"

09.10.2011, 21:35 | סוכנויות הידיעות

"יוון נמצאת בפרשת דרכים, ותידרש ליישם רפורמות מבניות הרבה יותר מרחיקות לכת" - כך אמר היום פול תומסן, נציג קרו המטבע הבינלאומית ביוון.

 

תומסן, שצוטט בעיתון הגרמני "ולט אם זונטאג", אמר: "ברור כי התוכניות לא יעבדו אם הרשויות לא יבחרו בדרך הדורשת רפורמות מבניות הרבה יותר מקיפות מאשר אלו שבוצעו עד כה".

 

לדבריו, "זה הולך להיות מצב של שני צעדים קדימה, ואחד אחורה. הממשלה ביוון מבינה כי רבים מהצעדים הקשים ביותר נמצאים עדיין לפניה. בד בבד, המצב החברתי נהפך לקשה יותר".

 

תומסן אמר כי מעולם לא ראה הפגנות כה סוערות נגד קיצוצים עליהם החליטה הממשלה - כמו אלה שנערכו ביוון. "לעתים, אנשים מביעים את התסכול שלהם באופן בלתי נעים. זהו אחד הצדדים המכוערים של העבודה שלי".

 

מפקחים מטען קרן המטבע הבינלאומית, הנציבות האירופית והבנק האירופי המרכזי - "הטרויקה" - המשיכו בשבוע שחלף לבחון את נתוני הכלכלה היוונית, על רקע תוכנית החילוץ. קודם לכן עזבו את אתונה לתקופה של כחודש, על רקע חילוקי דעות. השיחות בין יוון לבין הטרויקה יימשכו ביום ראשון, ויתמקדו בתוכנית לקיצוץ הגירעון לשנים 2013-2014.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות