אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טרישה: המשבר באירופה הגיע לרמה מערכתית צילום: בלומברג

טרישה: המשבר באירופה הגיע לרמה מערכתית

לדברי נגיד הבנק המרכזי של גוש היורו, "המשבר זלג ממערכות כלכליות קטנות לכמה מהמדינות גדולות. הוא מבני וחייבים לטפל בו בנחישות"

11.10.2011, 12:28 | סוכנויות הידיעות

נגיד הבנק המרכזי של גוש היורו, ז'אן קלוד טרישה, מתריע מפני סכנות מבניות למערכת הפיננסית הנובעות מאי הסכמה של מנהיגי אירופה לגבי חילוץ היבשת ממשבר החובות בו היא שוקעת.

בנאום לפני מחוקקים אירופים בבריסל, אמר טרישה כי "המשבר הגיע לרמה מערכתית. הוא זלג ממערכות כלכליות קטנות לכמה מהמדינות גדולות. המשבר הוא מבני וחייבים לטפל בו בנחישות".

מנהיגים אירופים פועלים במרץ כדי לעמוד ביעדו של נשיא צרפת ניקולא סרקוזי שדרש לגבש תוכנית חילוץ עד סוף החודש ובמקביל להגיע להחטלה לגבי יוון שתגיע שוב למצב של "כמעט חדלות פירעון". טרישה הזהיר כי במצב הנוכחי יורו לא יוכל ישרוד.

במסגרת הפתרונות עליהם דנים באירופה – תספורת למחזיקי אג"ח של יוון שצפוים לאבד 21% לפחות מאחזקותיהם. במדינות רבות באירופה טוענים כי מדובר במהלך מופרז שרק יחמיר את מצב בגוש היורו.

בתוך כך, הפרלמנט בסלובקיה צפוי להצביע היום בעד הרחבת קרן ייצוב אירופאית ל-600 מיליארד יורו, מהלך עליו הוחלט בכינוס של מנהיגים וכעת הוא טעון אישור של כל חברות גוש היורו. אמש אישרה את החלטת מלטה וכעת סלובקיה היא המחסום היחיד בדרך להרחבת הקרן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות