אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחאת וול סטריט: 100 מפגינים נעצרו בבוסטון צילום: איי פי

מחאת וול סטריט: 100 מפגינים נעצרו בבוסטון

תנועת המחאה החברתית בארה"ב מסרבת לגווע. משטרת בוסטון עצרה לפנות בוקר מפגינים שסירבו לפנות את אוהליהם מכיכר בעיר ושלחה אזהרה לחבריהם: "אל תשובו למקום"

11.10.2011, 14:17 | סוכנויות הידיעות

המחאה על המצב הסוציו-אקונומי בארצות הברית מתפשטת, השוטרים פשטו עם שחר: משטרת בוסטון עצרה הלילה (יום ג') 100 מפגינים מתנועת המחאה "לכבוש את בוסטון" משום שסירבו לפנות את מחנה האוהלים שלהם - לאחר שקיבלו התראות על כך מהרשויות. דובר המשטרה המקומית, ג'יימי קנילי, אמר שהמעצרים בגין הסגת גבול בוצעו בשעות הבוקר המוקדמות.

 

המפגינים, המשתתפים במאמץ הלאומי שקיבל את השם "לכבוש את וול סטריט", עברו מכיכר דיואי לעברו האחר של הרחוב, לאורך שדרת רוז קנדי.

"לא חולמים, מתעוררים מסיוט" המחאה האמריקאית "הם אומרים שאנחנו חולמים. אבל החולמים האמיתיים הם אלו שחושבים שהדברים יכולים להימשך לנצח כפי שהם כיום" טלי שמיר, ניו יורק, 4 תגובותלכתבה המלאה

 

פעיל סביבה מבוסטון אמר כי קבוצת המפגינים שתלה באחרונה שיחים בשווי 150 אלף דולר לאורך השדרה וגורמים ברשויות הביעו חשש לנזק אפשרי שיכול להיגרם למקום.

משטרת בוסטון הזהירה את המפגינים כי היא תשיב את כוחותיה בחזרה לרחוב דיואי ואף חילקה להם עלונים בהם נכתב שהם לא יכולים לכבוש את שדרת רוז קנדי.

מוקדם יותר אתמול טען שליט לוב המודח, מועמר קדאפי, כי אנשיו - לא פחות ולא יותר - אחראים להפגנות המחאה הנמשכות זה חודש ימים בניו יורק (לכבוש את "וול סטריט") ובערים נוספות בארצות הברית.

 

בקלטת שהעביר דוברו של קדאפי, מוסא אבראהים, נשמע קדאפי אומר "אנו אומרים לכם בכנות כי אירועי וול סטריט הם רק מסר מאיתנו אליכם ולכל מדינות המערב שחטאו. אנו מחזיקים באמצעים שיכולים להפנות את הרחוב נגדכם ולפגוע בביטחונכם כפי שפגעתם בביטחונו של העם הלובי". קלטת הווידאו פורסמה באתרי אינטרנט שתומכים ברודן הלובי המודח.

"אני פונה בדבריי אלה בראש ובראשונה לנשיא האמריקני, ברק אובמה, ולכל מי שסייע לפלישה ללוב ואומר להם: האם עתה אתם מבינים שאנחנו יכולים להרעיד את הקרקע תחת רגליכם ולהפיץ כאוס? שן תחת שן!". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות