אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחשף ב"כלכליסט":  דסק"ש תמכור השליטה בשופרסל ב-2.4 מיליארד שקל צילום: צביקה טישלר

נחשף ב"כלכליסט": דסק"ש תמכור השליטה בשופרסל ב-2.4 מיליארד שקל

נוחי דנקנר: "ליבי יהיה עם שופרסל ועובדיה לתמיד, אך עלינו להפריד בין אהבתנו לשופרסל לבין השיקול העסקי והמחויבות לבעלי המניות שלנו"

12.10.2011, 14:09 | גיל קליאן

דסק"ש של נוחי דנקנר אישרה את הפרסום הראשון באתר "כלכליסט" הבוקר (ד'), ופירסמה הודעה לבורסה המפרטת את פרטי העסקה למכירת השליטה בשופרסל לליאו נואי, מתיו ברונפמן ושלום פישר.

מחיר מניית שופרסל לצורך העסקה יהיה 24.18 שקל, פרמיה של 47% על מחיר מניית שופרסל בבורסה עם סיום המסחר אתמול (16.41 שקל). דסק"ש תמכור את מלוא אחזקותיה (46% ממניות שופרסל) תמורת 2.4 מיליארד שקל. הקונים יהיו ישראלום של ברונפמן ופישר וחברה נוספת של משפחת נואי.

הרוכשים ישלמו 650 מיליון שקל עם השלמת העסקה, והיתרה תוך 5 שנים ממועד השלמת העסקה. למעשה היתרה תהיה מן הלוואה שדסק"ש תעניק לרוכשים, שמצידם ישלמו תשלומי ריבית כל חצי שנה.

במקביל, שלום פישר יקבל מדסק"ש הלוואה של 80 מיליון שתיפרע ב-3 תשלומים שווים החל משנה מיום השלמת העסקה בתשלומים חצי שנתיים.

תאריך היעד להשלמת העסקה נקבע על 15 בדצמבר, כאשר עד אז מקווים המוכרים והקונים לקבל את אישור הדירקטוריונים של כל החברות המעורבות – וכן את אישור רשות ההגבלים.

בנוסף, חיים גבריאלי ורפי ביסקר ימשיכו בתפקידם בדירקטוריון שופרסל עד שנה לאחר הרכישה כנציגיו של דנקנר בחברה.

 

דנקנר: "ליבי יהיה עם שופרסל ועובדיה לתמיד"

"שופרסל אינה 'עוד עסק' עבורי. אני אוהב את שופרסל וליבי יהיה עם שופרסל ועם עובדיה תמיד", אמר היום נוחי דנקנר. "אך כחברת השקעות המחויבת לבעלי מניותיה, עלינו לזכור שיש להפריד ולהבחין בין אהבתנו לשופרסל לבין שיקולים של כדאיות כלכלית. ברגע שקיבלנו הצעה עסקית טובה מאוד, חייב שיקול זה לגבור על ההיבטים האחרים. אנחנו צפויים לקבל מהקונים מחיר טוב ומצד שני מסייעים להם במתן הלוואה שתאפשר להם נוחות ברכישה.

"אני מכיר היטב את ליאו נואי, שהוא איש עסקים בינלאומי, מראשי הקהילה היהודית בבריטניה, ציוני ואוהב ישראל, ואת שולם פישר ומתיו ברונפמן, שותפיי הטובים זה שנים. עבורי הם לא 'רק קונים'. מדובר באנשים מצוינים ואחראים ואני משוכנע שהם יטפחו וידאגו לרשת שופרסל, לעובדיה וללקוחותיה וימשיכו להצעיד אותה בהגינות ובהצלחה כמובילת שוק הקמעונאות בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מה שצפיתי קורה-כמו ב-1988 אחרי וועדת בן-באסט, משקיעים מוציעים כסף מישראל לחו"ל,
יווצר פה מצב של האטה כלכלית, מחסור בכספי השקעות, חברות יתחילו להצטמצם ולפטר עובדים ובמקביל יפסיקו להשקיע ולהתרחב בארץ - מה שיביא לאבטלה בסדר גודל של 10% ++ כמו כן ירידה בגביית המיסים ע"י הממשלה מה שיגרור ירידה בהטבות סוציאליות לחסרי יכולת ומצב של משבר כלכלי בישראל. הכסף של המשקיעים הישראלים כבר מוצא את דרכו למדינות אחרות - היכן שמעריכים משקיעים ולא כמו בארץ שבהפגנות קוראים לפגוע ולהחרים אותם. מה "שבישלה" התנועה לצדק חברתי עכשיו כל המדינה תוכל אותה (עם הרבה מרורים).
המשבר הכלכלי של ישראל בדרך  |  13.10.11
לכל התגובות