אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסחר בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת; גוגל עלתה ב-1.9% צילום: בלומברג

המסחר בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת; גוגל עלתה ב-1.9%

דאו ג'ונס ירד ב-0.3% ו-S&P 500 נחלש ב-0.4%, נאסד"ק עלה ב-0.6%. ברקע, ירידה קלה במספר התביעות החדשות לדמי אבטלה. מניית ג'יי פי מורגן ירדה ב-4.8% אחרי שהבנק דיווח על ירידה של 4% ברווח הנקי ברבעון השלישי, מעל התחזיות. גוגל תדווח לאחר המסחר על תוצאותיה לרבעון השלישי

13.10.2011, 22:02 | מעין מנלה
המסחר בוול סטריט ננעל (ה') במגמה מעורבת, לאחר פרסום נתוני התביעות הראשוניות לדמי אבטלה.

מדדי מניות

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

הפרלמנט בסלובקיה אישר היום את הרחבת סמכויותיה של קרן היציבות האירופית. סלובקיה הייתה המדינה האחרונה מבין 17 המדינות החברות שאישרה את הרחבת הסמכויות.

מהלך חדש באירופה עשוי לזרוע תקווה מחודשת לגבי עתיד גוש היורו. האיחוד האירופי מתכנן לכפות על הבנקים הגדולים באירופה לגייס מיליארדי יורו על מנת להגדיל את ההון שלהם, כך לפי מנואל ברוסו - נשיא הנציבות האירופית; מטרת המהלך - למנוע משבר חוב נוסף בעתיד. בנוסף הציע ברוסו לאסור על הבנקים לחלק דיבידנדים ובונוסים לעובדים עד שיגייסו את ההון הנדרש.

גם בארה"ב, מתכננים תקנות חדשות לבנקים. רשות ניירות ערך בארה"ב (SEC) הודיעה כי תאסור על הבנקים בארה"ב לסחור בהון העצמי שלהם למטרת רווח. ההחלטה שהתקבלה ב-SEC פה אחד תשאיר לבנקים את האפשרות לסחור על מנת להשיא רווחים ללקוחות.

ראש ממשלת איטליה, סילביו ברלוסקוני, קרא היום להצבעת אמון בממשלתו לאחר שלא הצליח להעביר שינויים בתקציב בפרלמנט מוקדם יותר השבוע. ברלוסקוני קבע הצבעה נוספת לתקציב מאוחר יותר היום והצבעת האמון נקבעה למחר, כך דיווחה רשת הטלוויזיה של בלומברג.

אתמול ננעל המסחר בוול סטריט בעליות על רקע פתיחת עונת הדו"חות לרבעון השלישי.

בורסות אסיה רשמו עליות היום בהובלת חברות יצוא ומשאבים, זאת בעידודה של התוכנית החדשה לפתרון משבר החוב האירופי אשר חידשה את בטחון המשקיעים.

מאקרו

 

מספר האזרחים האמריקאיים שהגישו תביעות חדשות לדמי אבטלה ירד בשבוע שעבר ואותת על התאוששות מסויימת בשוק העבודה האמריקאי. לפי דיווח של לשכת התעסוקה בארה"ב, בשבוע שהסתיים ב-8 באוקטובר ירד מספרם של האמריקאים שביקשו דמי אבטלה ב-1,000 והוא עמד בסך הכל על 404 אלף.

הגירעון המסחרי של ארה"ב (הפער בין יבוא לייצוא) נותר כמעט ללא שינוי באוגוסט האחרון. מנתונים שחשף היום משרד המסחר האמריקאי עולה כי הגירעון המסחרי של ארה"ב נותר באוגוסט על 45.6 מיליארד דולר, סכום זהה לחודש הקודם. אחרי חודשיים רצופים של גירעון מסחרי של מעל 50 מיליארד דולר עלה בידו של הממשל לצמצם ביולי את הפער ב-11.4% - מדובר בירידה התלולה ביותר מאז מאי 2009.

 

מניות במרכז

טבע הודיעה היום כי קיבלה את אישור הנציבות האירופית לעסקת הרכישה של ספלון תמורת 6.8 מיליארד דולר. הנציבות האירופית התנתה את האישור בכך שטבע תוותר על זכויות השיווק של ספלון לתרופה הגנרית מודפיניל בצרפת. העסקה צפויה להיסגר מחר.

בנק ההשקעות ג'יי פי מורגן דיווח היום על תוצאותיו לרבעון השלישי. הבנק השני בגודלו בארה"ב סיים את הרבעון השלישי עם רווח נקי של 4.26 מיליארד דולר, ירידה של 4% לעומת 4.42 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח ברבעון השלישי אמנם ירד - אך היה עדיין גבוה מהתחזיות המוקדמות של האנליסטים. 

קרפור , רשת הקמעונאות השנייה הגדולה בעולם, הורידה את תחזית הרווח שלה לשנת2011, זו הפעם השנייה בתוך שלושה חודשים. מהחברה נמסר כי ההערכה כעת היא שהרווח ייפול ב-20% על רקע האטה באירופה. "לנוכח חוסר הוודאות המתגבר, החלטנו לשם הזהירות להרחיב את הטווח הנוכחי של הערכות הרווח התפעולי לשנה הנוכחית, והן עומדות כרגע על ירידה של בין 15-20%", מסר המנכ"ל לארס אולופסון. באוגוסט הודיעה הרשת כי הערכות הן לירידה של 15%.

יצרנית הבלקברי RIM הודיעה היום כי שירותי הסמארטפון יחזרו לפעול בהדרגה. לאחר כשלושה ימים של חוסר פעילות של שירותי הבלקברי באירופה, המזרח התיכון, אפריקה והודו - מסבירים ב-RIM את הסיבה לתקלה ואומרים שהשירות חוזר לפעול לאט אבל בטוח.

לאחר הורדת הדירוג של 12 בנקים בבריטניה על ידי מודי'ס הגיעה היום תורה של פיץ'. סוכנות הדירוג פיץ' הורידה את דירוג החוב של רויאל בנק אוף סקוטלנד ושל לוידס מכיוון שירדה הסבירות שהבנקים יזכו לתמיכה ממשלתית נוספת.

ענקית החיפוש,גוגל, תדווח היום לאחר תום המסחר בוול סטריט על תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה. לאחר שנה של עליות ברווחים הרבעוניים גוגל צפויה לדווח על האטה מסויימת בתקופה שבין יולי לספטמבר. בסוף הרבעון השני אנליסטים ציפו כי גוגל תדווח על רווח של 8.31 דולר למניה ברבעון השלישי, כעת הם צופים רווח של 8.77 דולר למניה.

בשישה מתוך שמונה הרבעונים האחרונים גוגל עקפה את תחזיות האנליסטים ב-6% בממוצע, כך לפי FactSet. הציפיות לרבעון הנוכחי הן גבוהות מתמיד, האנליסטים צופים הכנסות של 9.45 מיליארד דולר ברבעון, עלייה של 30% לעומת הרבעון המקביל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות