אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיץ' הורידה את דירוג החוב של הבנקים לוידס ורויאל בנק אוף סקוטלנד צילום: בלומברג

פיץ' הורידה את דירוג החוב של הבנקים לוידס ורויאל בנק אוף סקוטלנד

בשבוע שעבר הורידה סוכנות הדירוג מודי'ס את דירוג האשראי של הבנקים הבריטיים; הסיבה להורדת הדירוג היא ירידה בסבירות לתמיכה ממשלתית נוספת בבנקים

13.10.2011, 16:33 | סוכנויות הידיעות

סוכנות הדירוג פיץ' הורידה את דירוג האשראי של הבנקים הבריטיים שחולצו, לוידס ורויאל בנק אוף סקוטלנד, מכיוון שפחתה הסבירות שהממשלות יעניקו להם תמיכה פיננסית נוספת. פיץ' הורידה את הדירוג של לוידס ורויאל בנק אוף סקוטלנד היום (ה') לאחר שסוכנות הדירוג המתחרה מודי'ס עשתה זאת בשבוע שעבר. מודי'ס גם כן הסבירה כי הסיבה להורדת הדירוג היא שירדה הסבירות לעזרה ממשלתית לסקטור הבנקאות.

"דינמיקת התמיכה בבריטניה משתנה", כתבה פיץ', "מערכת הבנקאות אינה היחידה שחשובה לכלכלה הבריטית, ויש גם רצון פוליטי מוצהר להפחית את התמיכה בבנקים במדינה", נכתב. סוכנויות דירוג היו צפויות להוריד את הדירוג של בנקים בריטיים בעקבות סימנים כי התחייבות הממשלה לתמוך בהם נחלשה.

הועדה הפרלמנטרית הבלתי תלויה בעניין הבנקים המליצה בספטמבר כי הבנקים יבטחו את היחידות הקימעונאיות שלהם מפני השקעות מסוכנות יותר בפעילות בנקאות השקעות ושיגדילו את הון הליבה, מה שגם כן תרם להורדות הדירוג.

לוידס ורויאל בנק אוף סקוטלנד נמצאים בבעלות חלקית של המדינה, כאשר המדינה מחזיקה ב-41% בלוידס וב-83% ברויאל בנק אוף סקוטלנד, לאחר שקיבלו סיוע של מיליארדי ליש"ט בעת המשבר הכלכלי ב-2008.

פיץ' גם שמה את הבנק המתחרה ברקליס ברשימת המעקב ואותתה שגם הוא עשוי לספוג הורדת דירוג, בעקבות החשיפה לפעילות עסקית התלויה בתנודתיות בשווקים הפיננסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות