אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": שינוי ראשון של רודב: סמנכ"ל משאבי אנוש בתנובה יעזוב צילום: אלדד רפאלי

בלעדי ל"כלכליסט": שינוי ראשון של רודב: סמנכ"ל משאבי אנוש בתנובה יעזוב

יחיאל קרט, שנחשב למקורב ליו"ר היוצאת זהבית כהן, יסיים את תפקידו. בתנובה מעריכים כי נוכח השינויים שיערוך היו"ר החדש, קרט הוא רק הראשון בשורת מנהלים בכירים מהמעגל של כהן שיעזבו בקרוב. תנובה: "קרט ביקש לסיים את תפקידו"

16.10.2011, 06:56 | אורנה יפת ונעמה סיקולר

ניצנים ראשונים לשלטון שלמה רודב בתנובה. יחיאל קרט, סמנכ"ל משאבי אנוש של החברה, יסיים את תפקידו. קרט מונה לתפקיד בספטמבר 2010, לאחר כמה חודשים שבהם כיהן ממלא מקום סמנכ"ל משאבי אנוש.

קרט נכנס לתפקיד לאחר תקופה של תחלופות במשרה זו, שהחלו מאז הפכה אייפקס לבעלת השליטה בתנובה, בתחילת 2008. באותה תקופה איישו את התפקיד כמה נושאי משרה, בהם צביקה אברמוביץ, אושיק פלר ומיקי לב, לשעבר סמנכ"ל תפעול וראש אגף משאבי אנוש ואיכות ברבוע כחול. חילופים אלו התבצעו במקביל לשורת עזיבות של מנהלים בכירים בחברה, אולם במשרת סמנכ"ל משאבי אנוש חלו זעזועים רבים ותכופים.

קרט, שהיה בעבר מנהל מחלבת אלון תבור ומנהל תפעול של המחלבה, נחשב על פי גורמים המקורבים לחברה מאנשי אמונה של היו"ר היוצאת של החברה זהבית כהן. תנובה מעסיקה 8,500 עובדים, מה שהפך את התפקיד לבעל השפעה גדולה על חיי הארגון, ולדברי גורמים בתנובה, היחסים הקרובים בין קרט לכהן אפשרו לה להיות מעורבת מאוד בכל המינויים בחברה, גם בתפקידים זוטרים יחסית.  

לפני כשבועיים הודיעה אייפקס על מינויו של רודב לתפקיד יו"ר תנובה במקום כהן, לאחר שזו התפטרה בעקבות חקירת רשות ההגבלים העסקיים בנוגע להסתרת מסמכים שהתבקשה החברה למסור, ולאחר חרם הצרכנים המתוקשר. ההערכה בתנובה היא כי רודב מבקש לערוך שינוי משמעותי בניהול האסטרטגיה של החברה ואף קיבל מנדט מלא מאייפקס, ועל רקע זה מנהלים נוספים מהמעגל שהקיף את זהבית כהן צפויים לעזוב את תפקידם בקרוב.

בתנובה מעריכים כי קרט היה הראשון לסיים את תפקידו מפני שהחברה ניצבת ערב תחילתו של משא ומתן מחודש על הסכם עבודה חדש, שיתנהל מעתה בניצוחו של היו"ר רודב. ועד העובדים של תנובה, בראשות היו"ר אחיאב שמחי, הודיע עם התפטרותה של כהן כי העובדים חוששים מהשינויים בדירקטוריון ומהשפעתם האפשרית על הסכמי העבודה החדשים.  

צעדים נוספים של שינוי מדיניות התרחשו במקביל להודעה על פרישתה של כהן ועל מינויו של רודב כיו"ר החדש של תנובה — הוזלה רוחבית בעשרות מוצרי המחלבה ופרסום הנתונים הכספיים שלה.  

מתנובה נמסר בתגובה: "בשבוע שעבר ביקש יחיאל קרט ממנכ"ל תנובה אריק שור לסיים את תפקידו כסמנכ"ל משאבי אנוש ולהישאר בתפקיד אחר בתנובה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
תראה איך מגיבים עליך - לא לעולם חוסן
אחרי הכתבה שהיתה לפני כמה חודשים בגלובס שהוא החליף את כל מנהלי משאבי אנוש - כנראה שהדג מסריח מהראש - לא יכול להיות שכולם היו לא טובים חוץ ממנו. נראה אותו מוצא עבודה במקום אחר. אף אחד לא ירצה לגעת בו. הוא אפילו לא יוכל להרים טלפון לחברים מהעבר - כי אין לו כאלה - הוא רומס את כולם ומטפס על כולם. נראה מי יסתכל עליו עכשיו. לא משאבים ובטוח לא אנוש.
שלומי , גבעתיים  |  16.10.11
16.
שינויים בתנובה
לא ברור לי מה קורה פה. לתנובה יש מנכ"ל , ואפילו מנכ"ל מצוין ( לפחות זאת היתה תדמיתו לפני שקיבל את התפקיד בתנובה). מי שממנה או מפטר סמנכ"לים בחברה מסודרת - זה המנכ"ל . היור והדרקטוריון משפיעים אבל לא בתוך שתע דקות אחרי שהיו"ר מקבל את המינוי. ואם במקרה זה - היו"ר החדש הוא זה שמקבל את ההחלטות אז טוב יעשה אריק שור אם יפנה את מקומו לאלתר. אהה - בתור מחליף אני מציע את עצמי-:)
שמוליק , רמת ישי  |  16.10.11
15.
הנקמה המתוקה של הספקים במח' משאבי אנוש של תנובה
אני בעלים של חברת ייעוץ אשר עבדה בעבר עם תנובה בפרוייקטים שונים. כמו רבים אחרים התאכזבי לראות איך חברה שהיתה חביבה והגונה מול ספקיה הפכה להיות נצלנית, חזירית ומתנשאת, כמו למשל תנאי תשלום של שוטף + 90 על פעילויות ייעוץ והדרכה שמשמעותם היא שאנחנו, הספקים, מממנים מכיסנו את הפעילות. מהסיבה הזו החלטנו לפני כחצי שנה להפסיק לעבוד עם תנובה, ושמעתי מכמה מעמיתי שגם הם הפסיקו או שוקלים להפסיק לעבוד איתם בדיוק מהסיבות האלה. המסר שלי למנהלי ומנהלות תנובה - הפכתם ליהירים וגסי רוח, וכל מה שקורה עכשיו מגיע לכם בצדק. ברמה האישית - המשפחה שלי לא קונה כיום מוצרי תנובה, גם במקרים בהם עלינו לשלם קצת יותר עבור מוצרים מתחרים. ממשיכים עם החרם - עד שתנובה תקרוס או תשנה את התנהלותה.
א.י. , תל אביב  |  16.10.11
לכל התגובות