אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמידר תמשיך לנהל את הדיור הציבורי גם ב-10 השנים הקרובות

עמידר תמשיך לנהל את הדיור הציבורי גם ב-10 השנים הקרובות

התקציב החדש של עמידר יגדל בכ-30% ל-107 מיליון שקל ויאפשר תחזוקה טובה יותר של המבנים ושיפור השירות לדיירים הקיימים; ההסכם לא כולל שינויים הקשורים לדרישות המחאה החברתית

16.10.2011, 11:49 | דותן לוי

חברת עמידר תמשיך לנהל את הדיור הציבורי עבור המדינה גם ב-10 השנים הקרובות, כך עולה מהסכם שנחתם לאחרונה בין החברה המשכנת לבין משרד האוצר ומשרד השיכון ומשקף עליה של כ-30% בין התקציב של שנת 2010 לבין התקציב החדש.

ההסכם שייכנס לתוקפו בתחילת ינואר 2012 מסדיר את הפעילות והשירותים שתיתן חברת עמידר ויחול על הנכסים המנוהלים עלי ידה ועל אלו שיעביר משרד השיכון והבינוי לניהולה. ההסכם נקבע לתקופה של 5 שנים עם אופציה ל-5 שנים נוספות.

בהסכם החדש הוגדל משמעותית התקציב שמיועד לאחזקה השוטפת של דירות ובנייני הדיור הציבורי והדבר יאפשר אחזקה והשמשה מיטביים של דירות רבות. כמו כן קובע ההסכם החדש נהלי טיב שירות ופיקוח קפדניים המחייב את עמידר בביקורים תקופתיים בדירות הדיור הציבורי. זאת, כדי לעמוד בקשר טוב יותר עם הדיירים, להיות ערים וקשובים לפתרון בעיות שעשויות להתעורר ולשפר את השירות לדיירי הדיור הציבורי.

בשנת 2010 עמד התקציב הכולל על כ-83.5 מיליון שקל ובעקבות ההסכם הוא צפוי לגדול ל-107 מיליון שקל, כך למשל, תקציב התיקונים (תקציב שבר) גדל מ-50 מיליון ל-60 מיליון שקל, תקציב המיועד לאכלוס מחדש (שיפוץ) שעמד בשנים קודמות על 29 מיליון שקל נקבע לפי ההסכם החדש על 34 מיליון שקל, ותקציב אכלוס נכים והתאמת הדירות יגדל מ-4.5 מיליון שקל ב-2010 ל-7.3 כעת. כמו כן, לטובת שיפוץ פנים דירתי הוקמה קרן מיוחדת בשיתוף משרד הבינוי והשיכון בגובה של כ-6 מיליון שקל.

בתוך כך, התקציב אינו כולל סעיפים חדשים הקשורים למחאה הציבורית ולהחלטות ועדת טרכטנברג ואינו נוגע לאפשרות שבעתיד יתווספו דירות נוספות לדיור הציבורי. מנגד, עיקרו קשור כאמור לשיפור השירות עבור דיירי הדירות הקיימות.

מנכ"ל משרד השיכון, מרדכי מרדכי, אמר בעקבות ההסכם, מדובר בהסכם חשוב אשר ניתנה בו תוספת נכבדה לתחזוקת הדירות ושיפוצן לטובת הדיירים. ההסכם אף מסדיר את הטיפול מטעם המדינה בפרויקטים של פינוי בינוי בהם יש למדינה דירות וכן יזרז את רישום הדירות על שם הדיירים שרכשו אותן וכן על שם המדינה. ההסכם עם עמידר מאפשר עבודה רציפה, שוטפת ומשופרת עם החברה לטובת רווחתם של דיירי הדיור הציבורי בדירותיהם".

מנכ"ל חברת עמידר, יעקב ברוש: "ההסכם נותן יציבות לחברת עמידר ואפשרות לטפל בצורה נאותה בדירות ובנכסים של הדיור הציבורי בדגש על שיפור השירות לדיירי הדיור הציבור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות