אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקטרה נדל"ן מוכרת בניין משרדים בטורונטו תמורת 167 מיליון שקל

אלקטרה נדל"ן מוכרת בניין משרדים בטורונטו תמורת 167 מיליון שקל

מדובר בעסקה שנייה לחברה בקנדה: לפני חודש וחצי מכרה בניין בעיר וויניפנג תמורת 203 מיליון שקל

16.10.2011, 17:45 | שירלי ששון-עזר
חודש וחצי לאחר שחתמה על עסקה למכירת בניין משרדים בעיר וויניפנג בקנדה בתמורה ל-203 מיליון שקל, מדווחת אלקטרה נדל"ן מקבוצת אלקו החזקות על מימוש של נכס נוסף בקנדה.

על פי הדיווח, חתמה חברה זרה שבשליטת אלקטרה נדל"ן על הסכם למכירת בניין משרדים בטורונטו תמורת כ-172.8 מיליון שקל (כ-48 מיליון דולר קנדי). אלקטרה נדל"ן שמחזיקה ב-91% מהנכס, תמכור את חלקה בכ-167 מיליון שקל.

החברה רכשה כ-49% מהזכויות בנכס בשנת 2005 כששוויו עמד על 34.8 מיליון דולר קנדי, ושנה לאחר מכן הגדילה את אחזקותיה בנכס ב-42% נוספים כששוויו עמד על 40 מיליון דולר קנדי.

אלקטרה נדל"ן, שכבר הכירה במהלך השנים האחרונות ברווחים כתוצאה מעליית שווי הנכס, תרשום כתוצאה מהעסקה רווח נוסף של כ-2.2 מיליון שקל ועודף תזרימי, לאחר החזר ההלוואות בגין הנכס ועלויות נוספות ולפני מסים, בסך של כ-72.4 מיליון שקל. השלמת העסקה צפויה לסוף השנה.

שי וינברג, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן, אמר היום (א') כי המכירה הנוכחית, במיוחד על רקע מצב השווקים, מעידה על איכות הנכס הודות למיקומו, איכות השוכרים ואורך חיי השכירות שלו. "עסקה זו מצטרפת לעיסקה בוייניפג שביצענו בחודש שעבר, כך שבשתי העסקאות יחד רשמנו עודף תזרימי של למעלה מ-110 מיליון שקל. במקביל אנו פועלים לאיתור נכסים במחירים אטרקטיביים בשווקים בהם אנו פועלים, וממשיכים לפעול להמשך פיתוח פעילות הייזום שלנו בשוק הישראלי", הוסיף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות