אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": הסטודנטים מעלים את בתי ההשקעות והבנקים על הכוונת צילום: אוראל כהן

בלעדי ל"כלכליסט": הסטודנטים מעלים את בתי ההשקעות והבנקים על הכוונת

התאחדות הסטודנטים בוחנת את דמי הניהול והעמלות שגובים המוסדות הפיננסיים. עם סיום הבדיקה תיבחן קריאה להטלת חרם. יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי: "המוסדות הפיננסיים צריכים לאזן בין מקסום רווחים לבין טובת הציבור"

17.10.2011, 07:02 | גולן חזני

הסטודנטים בוחנים חרם על הבנקים ובתי ההשקעות: ל"כלכליסט" נודע כי מחלקת המחקר של התאחדות הסטודנטים הארצית בוחנת את גובה דמי הניהול והעמלות שנוטלים הבנקים ובתי ההשקעות. לאחר השלמת התהליך וקבלת הממצאים תכריע ההתאחדות באילו צעדים תנקוט והאם תקרא לסטודנטים לפתוח בחרם על מי מהגופים הפיננסיים.

מחלקת המחקר של ההתאחדות שהוקמה לפני כשלוש שנים מורכבת מדוקטורנטים ומסטודנטים לתארים מתקדמים, ונעזרת באנשי מקצוע. בימים אלה מכינה המחלקה עבודה מקיפה המשווה את דמי הניהול בין בתי ההשקעות השונים בקופות הגמל, קרנות הנאמנות, ניהול התיקים וביטוחי המנהלים. עבודה דומה נעשית לגבי עמלות הבנקים. הכנת שתי העבודות צפויה לארוך כמה שבועות.

בחודש שעבר יזמה אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל־אביב חרם נגד מוצרי תנובה, שהביא את החברה לנקוט שורה של מבצעים והורדת מחירים של 15% בחלק ממוצרי החלב שלה. בעקבותיה של תנובהיצאו שורה של חברות מזון נוספות בהורדות מחירים, ובהן יוניליוור, אסם ושטראוס־עלית.

יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית איציק שמולי אישר את בחינת דמי הניהול והעמלות, אך אמר כי הסטודנטים לא יפתחו בחרם מיידי על בנקים ובתי השקעות. "הבנקים והמוסדות הפיננסיים האחרים צריכים לבדוק היטב אם עשו מספיק כדי לאזן בין מקסום הרווחים שלהם לבין טובת הציבור", אמר שמולי.

ל"כלכליסט" נודע כי גורמים פיננסיים שונים קיבלו פניות בבקשה כי יסייעו בהכנת עבודות המחקר. תהליך הבדיקה דורש סיוע מגורם בעל ידע פיננסי רלבנטי לשוק ההון, מאחר שדמי הניהול בבתי ההשקעות אינם אחידים לכל הלקוחות, כאשר לקוחות מוסדיים זוכים להנחות נאות במיוחד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

45 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

43.
למה הטלויזיה הרדיו והעיתונים לא עושים משהו נגד הבנקים ובתי ההשקעות
עמלות הבנקים הגבוהות ועמלות בתי ההשקעות שתמיד מרויחים גם עם הבורסה יורדת זה דורש תחקיר עמוק ופעילות רצינית של התקשורת אבל כנראה שהתקשורת מפחדת מהם או שהבנקים שולטים בתקשורת וקובעים מה לא יטופל
שוקי מרלה , הרצליה  |  23.10.11
42.
הגיע הזמן למחאה ענקית על הבנקים וחברות הסלולר ויפה שעה אחת קודם
הבנקים הם האויב מספר אחד של משקי הבית וכל אזרחי המדינה הם הכסף הגדול וחייבים להילחם נגדם בכל הכח כי העמלות שלהם מוגזמות בעיקר על המשכנתאות וגם חברות הסלולר שכל אזרח משלם להם כל חודש סכומים מוגזמים וגבוהים. הגיע הזמן לעשות שביתה ולא לדבר בסלולרי שבוע ונראה מה יעשו חברות הסלולר. לגבי הבנקים חייבים לשלוח מכתבי תלונה למפקח על הבנקים ולשאר הגופים שמטפלים בתלונות.
שוקי מרלה , הרצליה  |  22.10.11
41.
כסטודנט הבנק שלי בסדר גמור ועוזר לי בשכר לימוד
בהתאם למה שמצפים מבנקים, אף אחד לא מלאך... אז בתור סטודנט, הבנק שלי טפחות לא רק נותן לי פטור לשנתיים מעמלות אלא גם ובעיקר פריסת שכר לימוד לתשלומים בלי ריבית והצמדה וגם הלוואה בתנאים מצוינים אם אני צריך, ולא רוצה להעיק על ההורים לגמרי. אנחנו הולכים למי שנותן לנו את מה שאנחנו צריכים.
יובל , גבעתיים  |  18.10.11
לכל התגובות