אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסי חיפה:  "לא רואים עלייך" של מיכל אביעד זכה במקום ראשון

פרסי חיפה: "לא רואים עלייך" של מיכל אביעד זכה במקום ראשון

אסי דיין קטף את פרס התסריטאי המצטיין על "ד"ר פומרנץ", בתחרות הישראלית בפסטיבל הסרטים הבינלאומי שננעל בסוף השבוע בחיפה

23.10.2011, 10:31 | אוהד לנדסמן

סרטה של מיכל אביעד, "לא רואים עלייך", זכה בפרס הראשון בתחרות הישראלית בפסטיבל הסרטים הבינלאומי שננעל בסוף השבוע בחיפה.

את הסרט, המתאר מפגש אקראי בין שתי נשים שמגלות כי נאנסו בעבר בידי אותו אנס סדרתי, תיארו השופטים כ"סיפור אישי ביותר, הרלוונטי היום כפי שהיה לפני 30 שנה". יבגניה דודינה זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר על תפקידה הראשי בסרט זה, ולרותם קינן הוענק פרס השחקן הטוב ביותר על תפקידו בסרט של ערן קולירין "ההתחלפות".

הפרס הראשון בתחרות הסרט התיעודי הוענק ל"לא רחוק מהעץ" של אלון אלשיך, סיפור מצחיק ומרגש על הקמתו של יקב משפחתי, ועל המסע שעושה הדמות הראשית בו בחזרה אל חיק השושלת המשפחתית.

פרס התסריטאי המצטיין הוענק לאסי דיין בעבור "ד"ר פומרנץ", קומדיה שחורה ופילוסופית שהוקרנה בפסטיבל מחוץ לתחרות. פרס לתרומה אמנותית מיוחדת במסגרת הקולנוע הישראלי העלילתי הוענק לצלם שי גולדמן על עבודתו בסרטים "אנחנו לא לבד", "ההתחלפות" ו"ברקיע השביעי".

במסגרת תחרות עוגן הזהב, המאגדת סרטים שהופקו במדינות אגן הים התיכון, הוענק הפרס הראשי ל"היו זמנים באנטוליה", סרטו הנועז של הבמאי הטורקי נורי בילג' ג'יילן, שהוקרן גם בפסטיבל ירושלים האחרון וקצר שבחים רבים. מענק ההפצה בתחרות הוענק לסרט "חוף מבטחים" של הבמאי הפיני אקי קאוריסמקי, אשר יופץ ברשת בתי הקולנוע לב מהשבוע הבא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות