אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - פיטורים בתמיר פישמן: "גרמו לנו להמתין במתח להודעה בחגים" צילום: גיל לביא

בלעדי ל"כלכליסט" - פיטורים בתמיר פישמן: "גרמו לנו להמתין במתח להודעה בחגים"

המשבר בשווקים מגיע גם לבתי ההשקעות בישראל: תמיר פישמן מקצץ במספר עובדים, בעיקר במחלקת המכירות של החברה. "זה יום לא קל, נדרשתי לקבל החלטות קשות", כתב אלדד תמיר. הוא ביקש מהעובדים שנותרו לעבוד קשה יותר

24.10.2011, 09:36 | מישל אודי

המשבר בשווקים מוביל לקיצוצים ובין הראשונים לפטר עובדים הוא בית ההשקעות תמיר פישמן. ל"כלכליסט" נודע כי אתמול פוטרו רבים ממערך המכירות של החברה ובכללם מחלקת הטלמיטינג שבה נותרו רק 3 עובדים במחלקה. בנוסף, פוטרו משווקי השקעות וכן מנהל מחלקת המכירות מאור אבגיל שמונה לתפקידו רק בספטמבר האחרון.

לפני החגים כינס המנכ"ל ומבעלי בית ההשקעות אלדד תמיר את עובדי החברה והודיע כי הקיצוצים הקודמים לא הספיקו ויש להיערך לקיצוצים נוספים בשל המצב בשווקים והשלכותיו על החברה. בינואר 2011 פוטרו שני מנהלי השקעות בדרגי הביניים - שגיא ביגאס ועידן יאול, ובוצע שינוי ארגוני בחברה. גם מנהלת משאבי האנוש בחברה הודיעה על התפטרותה לפני כשלושה חודשים, על פי הערכות של גורמים בבית ההשקעות, מדובר בהתפטרות על רקע מהלך הפיטורים. בחברה מוסרים כי בימים אלה הם מגייסים מחליפה והיא צפויה לעזוב בנובמבר.

אתמול העביר תמיר מייל בקרב עובדי החברה בו ציין כי הקיצוצים היו מחויבי המציאות ומדובר ב"יום לא קל עבורו אך מחויב המציאות". יחד עם זאת ביקש מהעובדים להציג "חזית אחידה ונאמנה כלפי פנים וחוץ", אמרה שהתפרשה על ידי מספר עובדים כשמירה על פרטי מהלך הפיטורים בדיסקרטיות. במקביל ביקש מהעובדים שנותרו להתאמץ יותר ולעבוד קשה יותר עבור החברה.

עובדי בית ההשקעות עימם שוחח "כלכליסט" הביעו תרעומת לא על הפיטורים אלא על  בעיקר על צורת הליך הפיטורים. "איך עובד אמור להעביר את החג בידיעה שמחר הוא הבא בתור. אם אלדד היה רוצה לפטר, שהיה מפטר במקום ולא היה משאיר אנשים עם משפחות תלויים באוויר במשך כל תקופת החגים" אמר אחד העובדים. "הוא (אלדד תמיר, מ"א) לא מבין מה זה בעל משפחה שלא יודע מה יהיה איתו מחר במשך שבועות", ציין עובד נוסף.

מבית ההשקעות נמסר בתגובה כי לאור המגמה השלילית בשווקים הפיננסיים מזה תקופה ארוכה, וכפי שמתבקש בכל הענף, גם תמיר פישמן נדרשת לבצע מספר התאמות תקציביות. עיקר צעדי ההתייעלות יתמקדו במערך המכירות. עוד ציינו בחברה כי לא פוטרו משווקי השקעות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות