אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": גם הלוביסטים רוצים יחסי ציבור צילום: אוראל כהן

בלעדי ל"כלכליסט": גם הלוביסטים רוצים יחסי ציבור

משרד הלובינג "גלעד יחסי ממשל ולובינג" שכר את שירותיו של רני רהב זאת ככל הנראה כדי לגייס לקוחות חדשים. גורם בענף: "מהלך חסר תקדים"

25.10.2011, 12:03 | תומר אביטל

משרדי הלובינג בארץ מושכים בחוטים מאחורי הקלעים ונוטים לשמור על פעילות שתדלנות דיסקרטית ככל הניתן. אולם אחת מחברות הלובי הגדולות, "גלעד יחסי ממשל ולובינג" – מנסה כעת לשנות את הכללים. ל"כלכליסט" נודע כי בניסיון להעצים את פעילותה, "גלעד" שכרה לאחרונה את היחצ"ן רני רהב לצורך ייעוץ תקשורתי. מדובר בצעד חריג שכן רוב חברות הלובי מעדיפות לפעול בצללים.

בין השאר מסייעת "גלעד" במסדרונות השלטון לשמור על האינטרסים של החברה לישראל, נובל ובנק דיסקונט. כפי שנחשף ב"כלכליסט" לגלעד מייעצים בין השאר חברי הכנסת לשעבר רפי אלול, דוד טל ומודי זנדברג. כעת בעזרת רהב, ינסו בגלעד למתג את פעילותם, ולסייע בפעילות הלובי גם באמצעות שימוש ביחסי ציבור ובתקשורת.

הזיקה בין שתי החברות נשמרת עדיין בסודיות. גורם מהענף אמר ל"כלכליסט" כי "זה מהלך חסר תקדים. שאר החברות בורחות מהתקשורת, כיוון שאם כותבים עלינו זה אף פעם לא נראה טוב. רובנו פועלים על שימור לקוחות, שזה קשה אך יותר כלכלי. הם כנראה מנסים לגייס לקוחות חדשים. שיהיה להם בהצלחה".

מ"גלעד" נמסר בתגובה כי "גלעד יחסי ממשל ולובינג היא אחת מחברות הלובינג הגדולות, המובילות והוותיקות בישראל, הרואה בלובינג כלי ניהולי, המשמש ליצירת דמוקרטיה, מקצוענות ושקיפות. כחברה מובילה בתחומה השמה ערכים אלה כנר לרגליה ובחזית פעילותה, היא שכרה לאחרונה את שירותיו של רן רהב, המלווה את החברה כיועץ התקשורת, זאת על רקע גידול נמשך בפעילותה של החברה והתרחבות לתחומי עיסוק נוספים בארץ ובחו"ל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות