אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלחמת האוליגרכים: צ'רנוי לא יעיד לטובת ברזובסקי צילום: בלומברג

מלחמת האוליגרכים: צ'רנוי לא יעיד לטובת ברזובסקי

האינדיפנדנט מדווח כי אייל האלומיניום לא יופיע כעד מטעמו של ברזובסקי בתביעה בגובה 3.5 מיליארד ליש"ט שהגיש נגד אברמוביץ'

25.10.2011, 12:57 | סוכנויות הידיעות

בעוד שגוברות השמועות שבוריס ברזובסקי איבד חלק מעושרו, נראה שגם חבריו מתחילים לנטוש אותו. האינדיפנדנט מדווח כי מיכאל צ'רנוי אייל האלומיניום הישראלי ממוצא אוזבקי, לא יופיע כעד מטעמו של ברזובסקי בתביעה בגובה 3.5 מיליארד ליש"ט שהגיש נגד רומן אברמוביץ'.

צ'רנוי שאינו מורשה להיכנס לבריטניה, בעקבות צו מעצר שהוציא נגדו האינטרפול בחשד להלבנת הון בספרד, היה אמור לתת השבוע את עדותו באמצעות שיחת וידיאו מביתו בארץ, אולם לבית המשפט בלונדון נודע אתמול כי הופעתו בוטלה.

ברזובסקי (65) תובע פיצויים מאברמוביץ' בטענה שאיים עליו למכור את חלקו בחברת נפט, אלומיניום ומדיה רווחית. בעבר הודה כי צ'רנוי העניק לו 50 מיליון דולר "לעזור לו בחיים", אך שלל את הטענות כי צ'רנוי ירוויח כלכלית במידה שהתביעה תצליח, הוא כן הודה כי קיימים הסדרים מסוג זה עם אנשים אחרים המעורבים במקרה.

לבית המשפט נמסר כי צ'רנוי אינו מעוניין לתת עדות, מכיוון שהיא עשויה לפגוע בתביעה בגובה 2 מיליארד דולר שהגיד בעצמו נגד האוליגרך אולג דריפסקה, המשפט בעניין זה צפוי להתחיל בלונדון באפריל. כפי שזה נראה כעת, צ'רנוי יופיע במשפט זה באמצעות וידיאו.

דריפסקה, שעלה לכותרות בבריטניה לפני שלוש שנים כשהתפרסם שהתקיימה על היאכטה שלו פגישה בין ג'ורג' אוסבורן, פיטר מנדלסון ואיש העסקים נת'ניאל רוטשילד, עוד עשוי להופיע כעד לטובת אברמוביץ'.

בהמשך השבוע או בשבוע הבא יופיע בפני בית המשפט דיוויד רובן, שביחד עם אחיו מדורג כאדם השני העשיר ביותר בבריטניה, בזכות הון המוערך ב-5.5 מיליארד ליש"ט. חברת המתכות של האחים הייתה היצואנית הראשית של האלומיניום הרוסי, מה שהפך אותם לשחקים מרכזיים ב"מלחמות האלומיניום" של שנות ה-90, שגבו את חייהם של כמה אנשים במסגרת מלחמות השליטה של כנופיות פשע.

כמו כן, ביום שני אולם בית המשפט צפוי להתמלא לקראת עדותו של אברמוביץ', שבשלושת השבועות הראשונים של המשפט שמר על שתיקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות