אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבלאגן בוויליאם היל נמשך: שבעה מנהלים מהסניף הישראלי פוטרו צילום: shutterstock

הבלאגן בוויליאם היל נמשך: שבעה מנהלים מהסניף הישראלי פוטרו

כך מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג. דוברת החברה: "השמועות על סגירת הסניף הישראלי לא נכונות- מצפים שהעובדים יחזרו לעבודה"

25.10.2011, 14:15 | ענת ציפקין

לאחר שבוע של מרד עובדים בסניף הישראלי של חברת וויליאם היל אונליין, המיזם האינטרנטי המשותף לחברת התוכנה להימורים פלייטק (29%) של טדי שגיא ולחברת ההימורים הבריטית (71%) וויליאם היל, פוטרו שבעה מנהלים בכירים בזרוע השיווק בישראל ועוד כמה מנהלים זוטרים. כך פורסם בסוכנות הידיעות בלומברג.

המהלך בוצע לאחר שחלק גדול מ-180 העובדים עזבו את משרדי החברה בתל אביב. בשבוע האחרון המרד התפשט גם לזרוע התמיכה הטכנית של וויליאם היל הפועלת מבולגריה: חלק ממאה עובדי הסניף השביתו את הפעילות ותופעה דומה אירעה במשרדיה של וויליאם היל אונליין הפועלים בפיליפינים. בימים האחרונים נמצא בארץ מנכ"ל וויליאם היל ראלף טופינג, המטפל מקרוב בבעיה, ועל פי דיווחים בתקשורת הבריטית מעדכן באופן שוטף את מנכ"ל פלייטק מור וויזר.  

בערב ראש השנה התפטר איל סנוף, סמנכ"ל השיווק של וויליאם היל און ליין, בישראל. בתקשורת הבריטית פורסמו בשבוע האחרון דיווחים כי בכוונת וויליאם היל לסגור את הסניף הישראלי, אולם בסוף השבוע הזימה דוברת החברה את השמועה על סגירת הפעילות בישראל ובשיחה עם "כלכליסט" טענה כי "הדבר לחלוטין אינו נכון. העובדים הוזנו במידע שגוי. הפעילות בתל אביב מאוד חשובה לנו ואנו מצפים מהעובדים לשוב לעבודה סדירה".

בתקשורת הבריטית הופיעו דיווחים מהם עולה כי סנוף התפטר לאחר שוויליאם היל דרשה ממנו לספק לה גישה קבועה למערכות המחשוב של הסניף בתל אביב וכי וויליאם היל נקבה ב-30 בספטמבר כתאריך היעד לאספקת הגישה האמורה למחשבי החברה, אך שלושה ימים קודם לכן החליט סנוף להתפטר.

בדיילי טלגרף כתבו כי סנוף הציע להעסיק את העובדים שיפוטרו בחברה חדשה. בסוף השבוע מסרה דוברת וויליאם היל בלונדון נמסר כי "איננו יכולים להתייחס לסיבות שבגללן אייל סנוף החליט להתפטר. קיבלנו את ההתפטרות שלו ועדיין קיימים נושאים משמעתיים בינו לבינינו שייבדקו בהמשך. היו מספר דברים שדרשנו מאייל סנוף שהוא לא סיפק לנו, ואיננו יכולים לפרט בדיוק מהם. אייל מדווח בהיררכיה הניהולית להנרי בירץ', מנכ"ל וויליאם היל און ליין, ולא למנהלים בפלייטק". 

פלייטק פועלת בתחום התוכנה להימורים מקוונים, ואילו וויליאם היל, המפעילה מעל 2,350 חנויות הימורים בבריטניה היא אחת המפעילות הגדולות בבריטניה של הימורי ספורט. בדצמבר 2008 הקימו השתיים מיזם משותף – וויליאם היל און ליין, שיצר סינרגיה בין פעילותיהן של שתי החברות כשבסיס הידע של המיזם הוא בעיקר הידע האינטרנטי המקצועי ששגיא יצק לתוכו. היקף הכנסותיה של וויליאם היל אונליין היה 251.5 מליון ליש"ט בשנת - 2010 - 24% יותר מאשר בשנת 2009. 30.8 מליון יורו מהיקף הכנסותיו של המיזם זרמו ישירות לקופתה של פלייטק. אין ספק שמבחינה תיפעולית, האופרציה המשותפת מוכחת עד היום, חד משמעית, כהצלחה גדולה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות