אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
AGR תהיה המפעיל של גינקו וזרח בהיתר מוקדם "גוליבר"

AGR תהיה המפעיל של גינקו וזרח בהיתר מוקדם "גוליבר"

במידה שיאושר על ידי משרד התשתיות, החברה הנורווגית תחזיק 5% מהזכויות ברישיון הנמצא כ-10 ק"מ מהרצועה הימית בין מבואות חיפה לצפון תל אביב

25.10.2011, 15:29 | מישל אודי

שותפויות זרחוגינקו הודיעו היום (ג') כי הן חברו לחברת חיפושי הגז הנורווגית בהסכם לחיפוש גז בהיתר מוקדם גוליבר. הצדדים פנו לממונה על הנפט והגז במשרד התשתיות לקבלת רישיון לקראת תום ההיתר המוקדם בשטח שמסתיים ב-6 בדצמבר.

לפי ההסכם, AGR תחזיק 5% מהזכויות ברישיון ותעניק לחברה שירותי קידוח לפי מחירי המחירון שלה שלא צוינו. כמו-כן תשפה AGR את השותפות עבור חלקה על הוצאות שונות בגין הקידוח שיוחזרו לשותפות עם קיום התנאים המתלים לעסקה.

פעילות AGR מכסה כיום 61 מדינות בשש יבשות. בעשר השנים האחרונות היתה החברה מעורבת בקידוחים של 400 בארות ברחבי העולם, רובן באמצעות פתרונות חדשניים, ובכלל זה בקידוח הבאר העמוקה ביותר בעולם. 35 מהבארות היו בעומק של יותר מ-5,500 מטר.

הכנסות AGR בשנת 2010 הסתכמו בקרוב לחצי מיליארד דולר.

הזכויות בהיתר מוקדם גוליבר נמצאות בבעלות שווה של חברת גוליבר (באמצעות שותפות גינקו) ושותפות זרח (50% כל אחת). שטח ההיתר משתרע על הרצועה הימית שבין צפון ת"א למבואות חיפה ברוחב של כ-5 עד 10 ק"מ מהחוף. בשטח ההיתר התגלו שלוש מטרות נפט ומטרת גז. לקראת סוף השנה מתכננות השותפות בהיתר המוקדם לפנות לממונה על ענייני הנפט לקבלת רישיון בחלק משטח ההיתר המוקדם. השותפות בהיתר המוקדם מתכננות לבצע בשטח הרישיון סקר סייסמי במים רדודים, שלאחריו יפורסם דו"ח משאבים פרוספקטיביים על ידי מעריך חיצוני.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות