אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכלכלה קבעה: לא יתווספו לעידן פלוס ערוצים נושאיים צילום: shatterstock

ועדת הכלכלה קבעה: לא יתווספו לעידן פלוס ערוצים נושאיים

כמו כן אישרה הוועדה את הסעיף שעסק בעלות הרחבת המערך, וקבעה כי ערוצים שירצו להצטרף אליו ישלמו כ-4 מיליון שקל בשנה

25.10.2011, 16:46 | שלי פריצקר

ניצחון ל-HOT ו-yes: ועדת הכלכלה דחתה במסגרת הדיון על הרחבת מערך עידן פלוס (DTT) את הסעיף שיזם האוצר ולפיו יתווספו למערך ערוצים נושאיים (דוגמת ספורט) המשדרים פרסומות. הסעיף לא אושר בגלל עוגת הפרסום המוגבלת ובגלל שלא ברורות עדיין ההשלכות של המהלך על השוק.

באוצר רואים בהחלטת ועדת הכלכלה היום שלא לאשר הוספת ערוצים נושאיים מכה גדולה לצרכן: "הכנסת הרגה את האפשרות לשידורי טלוויזיה חינם לציבור. משום מה ועדת הכלכלה החליטה לתת מתנה לשני גופים פרטיים על חשבון משלם המיסים. למעשה החלטתה של ועדת הכלכלה נגד הערוצים הנושאיים ביטלה היום את האפשרות לחלופה נוספת עבור הצרכנים ומעבירה אותנו מעידן פלוס לעידן הקרח".

כמו כן נקבע בדיון על הרחבת המערך כי הערוצים החדשים שיעלו על הממיר ישלמו 4 מיליון שקל בשנה על הפצת השידורים. 

הוועדה דנה בסעיף שנועד להסדיר את התשלום שיצטרכו לשלם הגופים שירצו להפיץ את שידוריהם באמצעות המערך. מנכ"ל הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, מנשה סמירה, הסביר כי העלות השוטפת לתחזוקה של משדר שיכול להפיץ שידור של 6 ערוצים נעה בין 20 ל-24 מיליון שקל בשנה. כלומר במקרה שבו המערכת מלאה ומשדרת 6 ערוצים, כל ערוץ יצטרך לשלם כ-4 מיליון שקל בשנה.

הוועדה החליטה כי במקרה שבו מספר מצומצם יותר של ערוצים יעלו לשידור, הם לא יצטרכו לשלם גם עבור המקום הפנוי, אם יהיה כזה, אלא רק עבור רוחב הפס שיוקצה להם לשידור.

בתוך כך, במהלך הדיון העלה ח"כ רוברט אילטוב הצעה חדשה הנוגעת לחברת החדשות של ערוץ 2. אילטוב הציע לאפשר לזכייניות רשת וקשת להמשיך להחזיק במשותף בחברת החדשות עד שנת 2015, גם אם רק זכיינית אחת תבקש לעבור לרישיון. היועצת המשפטית של משרד התקשורת, נגה רובינשטיין, הסבירה כי במצב הקיים כיום יש שתי סיטואציות שיאפשרו לזכייניות אחזקה משותפת בחברת החדשות עד 2015: או ששתיהן עוברות לשדר ברישיון או ששתיהן נשארות לשדר בזיכיון עד תום תקופתו. רובינשטיין הוסיפה כי משרד התקשורת תומך בהצעה של אילטוב.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות