אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שכטמן: "זאת התעללות למנוע מקצועות ליבה" צילום: אלעד גרשגורן

שכטמן: "זאת התעללות למנוע מקצועות ליבה"

זוכה פרס נובל לכימיה דרש בכנס חינוך שהמתנגדים ללימוד מקצועות הליבה ייתנו את הדין. "אני לא נגד חרדים, דתיים וערבים. אני בעד הילדים"

26.10.2011, 10:04 | טל ליטמן

"הורים שמונעים מילדיהם את חינוך מקצועות הליבה מתעללים בהם", כך אמר אתמול (ג') זוכה פרס נובל בכימיה פרופ' דניאל שכטמן, בכנס חינוך שהתקיים בהרצליה. "ילד שמונעים ממנו ללמוד מתמטיקה, אנגלית ומדעים - מונעים ממנו את עתידו. זוהי התעללות לשמה, וראוי שייתנו על כך את הדין".

לדברי שכטמן, "יש לקדם חקיקה שתחייב הורים לשלוח את ילדיהם לחינוך הממלכתי, שם ילמדו מקצועות ליבה. אלה שלא יעשו כן, ראוי שייענשו".

בשיחה עם "כלכליסט" הדגיש שכטמן כי לא התכוון בדבריו לסקטור מסוים. "איני נגד אף אחד: חרדים, דתיים או ערבים. גם בסקטורים אלה יש הורים שכן שולחים את ילדיהם לחינוך ממלכתי. אני בעד הילדים". במהלך השנים האחרונות נידונו אפשרויות סנקציות שונות, בעיקר תקציביות, נגד מוסדות שבחרו שלא ללמד את מקצועות הליבה. בשנה שעברה יזמו ח"כ ציפי חוטבלי וח"כ מאיר שטרית הצעת חוק שתחייב לימוד מקצועות ליבה במוסדות חרדיים, הצעה שנפלה במושב הקיץ האחרון כתוצאה מלחץ קואליציוני.

בימים אלה דן בג"ץ בנושא בעתירה שהוגשה על ידי שר החינוך לשעבר אמנון רובינשטיין ונשיא המרכז הבינתחומי אוריאל רייכמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
לא כל מי שלומד מתמטיקה ואנגלית ביסודי - יש לו עתיד.
רבים שלמדו מתמטיקה ואפילו פיסיקה וביולוגיה בתיכון, משווקי טלפונים או סתם עובדי משק. תואר ראשון היום מועיל להתקבל למשרת פקידות או מזכירות... ומי אמר שיש חובה להיות פרופסור למתמטיקה ובור בתלמוד? אולי עדיף להפך? כנראה הכי טוב - השילוב בין לימודי קודש לחול.
01.11.11
2.
החינוך הכללי
תגידו החינוך החילוני במצב כל כך טוב שלכל העולם ואשתו ישאת הזכות להתערב בחינוך החרדי , לידיעתכם בחינוך זה אין פשע,סמים,וכו אולי שמישהו יבדוק פעם למה? לדעתי התעללות בילדים היא לשלוח את הילדים לבתי ספר הכללים בהן יש את כל מה שקוראים בעמודי החדשות. ובאשר לפערי ההשכלה את הכל ניתן להשלים בזמן קצר במיוחד כשמקנים לתלמידים הרגלי למידה טובים כמו בחינוך החרדי
אריק  |  26.10.11
1.
לימודי מקצועות הליבה יחד עם לימוד הגמרא,
זוהי חוויה המפרה את המוח לאין שיעור. התלמוד מוסיף חכמה אך מותיר את התלמיד בתוך בועה, גם כבוגר. יחד עם מקצועות הליבה, זהו קלף מנצח ומהווה יתרון ברור, בהתפתחות התלמיד. קיים חשש מצד החרדים, שציבור החרדים ילך ויתמעט, בעקבות לימוד מקצוע חילוני.
26.10.11