אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון: מייצרים מיליוני יחידות קינדל פייר יותר משחשבנו צילום: בלומברג

אמזון: מייצרים מיליוני יחידות קינדל פייר יותר משחשבנו

עקב הדרישה הגדולה לטאבלט האנדרואיד שלה, הקינדל פייר, החברה מייצרת מיליוני יחידות יותר משחשבה – והדבר פוגע ברווחיה

26.10.2011, 11:35 | יוסי גורביץ
אמזון הודיעה הלילה (ד') כחלק מהדו"ח הרבעוני שלה, כי עקב הדרישה הגדולה מהצפוי לטאבלט שלה, הקינדל פייר, היא מייצרת מיליוני יחידות יותר שציפתה לייצר. את הדברים אמר מנכ"ל החברה, ג'ף בזוס. יצוין כי כמנהגה, אמזון לא מסרה מספרים מדויקים על היחידות שהיא מייצרת או מוכרת. החברה אמרה עוד כי יום ההכרזה על הקינדל פייר, ה-28 בספטמבר, היה יום המכירות המוצלח ביותר שלה בתחום הקינדל, טוב יותר אפילו מעונות החגים שחלפו.

ועידת Mobile 2012 של "כלכליסט"

הקינדל פייר, עליו הכריזה אמזון לפני כחודש, הוא טאבלט מבוסס אנדרואיד – אם כי החברה מצניעה את העובדה הזו – שצפוי להגיע לשוק ב-15 בנובמבר ויעלה 199 דולר. פרשנים מעריכים כי הרווחים על אמזון ממכירת הפייר עצמו יהיו צנועים ויתכן אף כי מכירת המכשיר במחירו זה תגרום לה להפסדים, אך אמזון בונה על כך שהמשתמשים ירכשו כמויות גדולות של תוכן בחנויות המקוונות שלה, מה שיוביל לרווחים ניכרים.

עם ההודעה על הפייר, פרשנים רבים העריכו כי הוא עשוי להיות מתחרה ראוי לטאבלט של אפל, האייפד. דבריו של בזוס, על ייצור "מיליוני מכשירים נוספים", עשוי להעיד על כך – ככל הנראה, מספר טאבלטי אנדרואיד שנרכשו עד היוםלא עולה על 4.5 מיליוני מכשירים.

בתוך כך, הודיעה אמזון כי ברבעון האחרון עלו ההכנסות שלה ב-44% - אך הרווח הנקי ירד ב-73% בהשוואה לרווח ברבעון המקביל אשתקד. בחברה אמרו כי ההשקעות הגדולות שלה במכשירי קינדל הן הסיבה לירידה ברווחים. מניות אמזון רשמו ירידה של 12%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות