אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט אישר את תביעת לשון הרע של אולמרט נגד לדור צילום: אלכס קולומויסקי

בית המשפט אישר את תביעת לשון הרע של אולמרט נגד לדור

רה"מ לשעבר הגיש את התביעה נגד פרקליט המדינה משה לדור בעקבות ראיון שפורסם בעיתון הארץ. השופטת ריבה ניב ביקרה בחריפות את הראיון וקבעה היא הוא ערער את אמון הציבור במערכת המשפט

26.10.2011, 11:50 | איתי הר אור

בית משפט השלום בתל אביב אישר את תביעת לשון הרע שהגיש ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נגד פרקליט המדינה משה לדור. בית המשפט דחה את בקשת פרקליט המדינה משה לדור שלא לאשר את הגשת התביעה האישית, תוך שהוא מפנה ביקורת חריפה נגד פרקליט המדינה והראיון שנתן לעיתון הארץ. בית המשפט דחה את טיעוניו של פרקליט המדינה לפיהם התביעה צריכה להיות מוגשת נגד המדינה ולא נגדו אישית.

השופטת ריבה ניב קבעה: "בית המשפט כבר הביע את דעתו השלילית על העברת ההליך השיפוטי לזירה העיתונאית. הדברים הנאמרים בראיון של פרקליט המדינה נתפשים בעיני הציבור ככאלה שנבדקו באופן יסודי. לטעמי, הענקת ראיות על ידי הגורם הבכיר במשרד המשפטים המביע דעה לגבי עובדות שלא התבררו בבית המשפט - המהווה את האכסניה הראויה לכך - יש בה כדי לערער את אמון הציבור הן במערכת המשפט והן בגורמי התביעה והאכיפה.

בבפרואר 2011 הגיש אולמרט, באמצעות סנגוריו עו"ד אלי זהר, נבות תל צור, נוית נגב ורועי בלכר, תביעת לשון הרע בסך 150 אלף שקל נגד לדור עקב ראיון שהעניק לדור לעיתון הארץ, שבו התבטא בעניין הלוואה שקיבל אולמרט מיוסף (ג'ו) אלמליח. לדור צוטט כאומר שמדובר ב"סיפור שערורייתי בצורה בלתי רגילה". וכי "עד היום ההלוואה הזו לא הוחזרה". אולמרט זעם על הדברים שאמר לדור וטען כי הם אינם נכונים ולא הובאו בפני שום ערכאה שיפוטית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות