אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השבוע: נכס ציבורי צילום: דובר צהל

השבוע: נכס ציבורי

גלעד שליט חזר וגילה את מה שהתינוקת החדשה לבית סרקוזי־ברוני תגלה עוד מעט וקדאפי גילה אחרי מותו - הציבור רוצה לדעת הכל. ולידיעת ציפי לבני - הציבור רוצה לדעת מה את חושבת בזמן אמת ולא בדיעבד

27.10.2011, 08:50 | תמי ארד

כמה סמלי שבשבוע אחרי שובו של גלעד שליט הביתה הסתיימו החגים ושבנו לעסוק בענייני חולין.

בסוף השבוע האדמה רעדה בטורקיה וישראל מיהרה להציע סיוע. טורקיה מסיבות של כבוד לאומי דחתה אותנו ועוד 30 מדינות. בירושלים הרימו גבה נעלבת והמתינו "בסבלנות". ביום שני ארדואן נשבר וביקש ממדינות העולם לשלוח סיוע ספציפי. ישראל נתבקשה להעביר מבנים ניידים. זה לא החילוץ שאליו ייחלו בירושלים אבל אנחת רווחה השתחררה (יסלחו לנו הנפגעים) במסדרונות משרד החוץ. לפחות הצלחנו לדחוף לפרד הזה כמה קרוואנים.

 

גלעד שליט בישראל, צילום: איי אף פי גלעד שליט בישראל | צילום: איי אף פי גלעד שליט בישראל, צילום: איי אף פי

בלוב, שסבלה בשנה האחרונה מרעשי המהפכה, תם עידן קדאפי. האיש, שהמציא קו הלבשה לשליטים מופרעים, מת באופן הכי פחות אופנתי שניתן לדמיין. לוב נכנסה לעידן חדש ולא בהכרח טוב יותר. המראה הסוריאליסטי של גברים וילדים עטויי מסכות, בתור סבלני כמו באו להתבשם מניחוחו של סרקופג טרי בלובר, הבהיר לקהילה הבינלאומית כי הלובים טרם בשלו לנהל דיון תרבותי במונח לינץ'. אילו חיינו בעולם מתוקן היינו חוסכים לפחות מציבור הילדים שלנו את תמונות הזוועה.

באטמוספרה המאפשרת הצצה נקרופילית ביוטיוב או חשיפה לטוקבקים המתמחים בלינץ' של מילים, יהיה מעניין לראות כיצד קרלה ברוני סרקוזי תקיים את הבטחתה שלא לחשוף את ג'וליה, התינוקת הנשיאותית, לציבור. גלעד, שחזר לציביליזציה לפני שבוע, החל להבין מה שהתינוקת הזו כבר יונקת בחלב אמה.

ציפי לבני נזכרה השבוע שלא ניתנה לה ההזדמנות להביע את התנגדותה לעסקת שליט. לגיטימי ומחויב שפוליטיקאי יביע את דעתו אף אם אינה פופולרית. העיתוי נדמה תמוה. הדיון הציבורי בשאלת המחיר לא החל בלילה שבו התכנסה הממשלה להכריע. פוליטיקאים כמו בוגי יעלון ואביגדור ליברמן דאגו להודיע על התנגדותם חודשים ארוכים לפני שנחתמה העסקה. גם הטענה כי תמכה בעסקת רגב וגולדווסר משום שלא ידעה שהם אינם בחיים, נשמעת כאפולוגטיקה נמוכה. אילו רצתה לברר היתה יכולה לבדוק עם גורמי אמ"ן ואכ"א שלא הסתירו את הסיכויים הנמוכים

מהמשפחות מהרגע הראשון. בני בגין, פוליטיקאי נדיר במחוזותינו, נשאל מדוע תמך בעסקת שליט ולא היסס לומר ביושרה בגינית שהשכל התנגד אבל הלב נענה. עם הספיח של עסקת שליט, שחרורו של אילן גרפל מהכלא המצרי, ללבני כנראה אין בעיה. לא אחד מול אחד אבל אין עוררין שהתשלום בטל בשישים, מה גם שהיחסים עם מצרים שוב זורמים.

גלעד יקר! לבני היא לא הראשונה ולא האחרונה שתפיל על כתפיך הכחושות את הצרות שעוד יבואו עלינו. שא עצה. אל תקרא טוקבקים, אל תתרגש מפוליטיקאים וממומחים לענייני כוח הרתעה, לא ממי שניכסו לעצמם את המוסר, ולא מהכעסים של מי שכאבם יתועל, שלא באשמתם, אליך. שמור את חייך לעצמך, וחיה אותם כפי שחלמת עליהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות